BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
Font -  Font +

ŞEFİK BURSALI RESİM YARIŞMASI BAŞVURULARI HAZİRAN’DA

 
Plastik sanatlar alanında sanatçıların çalışmalarını desteklemek, değerlendirmek, sergilemek ve kalıcı eserler kazandırmak üzere bu yıl 14’üncüsü düzenlenen yarışmada para ödülü 7 bin 500 lira olarak belirlendi.
 
Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın düzenlediği Şefik Bursalı Resim Yarışması’na verilecek eserler 16-20 Haziran 2014 tarihleri arasında Ankara’da Devlet Güzel Sanatlar Galerisi Müdürlüğü’ne, İstanbul’da İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne, İzmir’de ise Resim Heykel Müzesi ve Galerisi Müdürlüğü’ne teslim edilecek.
 
Yarışmanın katılım formları ve şartnameleri İl Kültür ve Turizm Müdürlüklerinden, ilgili fakülte ve dernekler ile toplama merkezlerinden ayrıca Bakanlık web sitesinden (www.kulturturizm.gov.trwww.guzelsanatlar.gov.tr) temin edilebilecek.
 
Sanatçıların her türlü teknik ve malzemeyi kullanmakta serbest olduğu yarışmanın seçici kurulunda Prof. Zeliha Akçaoğlu, Prof. Dr. Hüseyin Elmas, Prof. Dr. Nedret Sekban ve Bakanlıktan bir temsilci yer alacak, Şefik Bursalı ailesini ise Ünsal Piroğlu temsil edecek.
 
Yarışmaya teslim edilecek eserler içerisinden seçici kurulun sergilemeye değer bulduğu eserler ise Temmuz ayı içerisinde düzenlenecek Şefik Bursalı Resim Yarışması Sergisi’nde sanatseverlerle buluşacak. 
 
(26.05.2014)