BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ


BAŞBAKAN ERDOĞAN ADANA'DA

Turizmden sağlığa, eğitimden ulaştırmaya, sosyal mekânlardan kültür merkezlerine toplam 102 proje Adanalıların hizmetine sunuluyor.
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın katılımıyla Adana’ya kazandırılan 860 milyon lira tutarındaki yatırımların açılış töreni Adanalıları İstasyon Meydanı’nda buluşturdu.

 
Törende, Adana Entegre Sağlık Kampüsü temel atma töreni ile TOKİ’nin Sarıçam ve Yüreğir ilçelerinde yapımını tamamladığı toplam 2 bin 304 konutun anahtar teslimi gerçekleştirildi. Törene, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Adana Valisi Hüseyin Avni Coş ile milletvekilleri, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Başbakan Erdoğan'ın hitabından önce hemşehrilerine seslenen Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, "Demokrasinin namusu sandığın arkasında durmak için en kararlı kitle, Adana İstasyon Meydanı'nda toplanmıştır" dedi.
 
ADANA VİZYONUNUZU KARARLILIKLA TAKİP ETTİ
 
"İstasyon Meydanı'ndaki bu kitle, Adana’ya ve Türkiye’ye çizdiğiniz vizyonu kararlılıkla takip etti, sözlerinizin takipçisi oldu.
 
İstasyon Meydanı'nda toplanan bu Adanalıların bir özelliği vardır. Adanalılar, sadece İstasyon Meydanı'nda söylediklerinizi değil; Libya’da söylediklerinizi de, Gazze için söylediklerinizi de, Somali’de söylediklerinizi de, dünyanın her yerinde söylediklerinizi de takip etmeye kararlı bir kitledir."
 
 
TÜRKİYE VE ADANA'YA VADEDECEĞİMİZ ÇOK PROJEMİZ VAR
 
"Seçime bu kadar kısa bir zaman kalmışken dünyanın her yerinde hükümetler yapacakları açılışları, törenleri seçime doğru yapacakları mitinglere ertelerler.
 
Belki de siyasi tarihimizde ilk defa bizim Hükümetimiz, bizim Başbakanımız seçimden önce bu kadar kısa bir süre zarfında illeri gezerek açılışlar yapıyor, törenler düzenliyor.
 
Çünkü Ak Parti Hükümeti'nin bu millete hizmeti, bu millet için vaat ettiği projeleri o kadar çok, o kadar fazladır ki, seçimden bu kadar kısa bir süre önce açılış yapmamıza rağmen seçimde vaat edileceklerin listesi de hem Adana hem Türkiye için çok uzundur, çok fazladır."
 
 
ADANA DEMOKRASİNİN NAMUSU OLAN SANDIĞIN ARKASINDADIR
 
"Etrafımızdaki gelişmeler, kardeş ülkelerin nasıl istikrarsızlaştırıldığını, o ülkeler üzerinde nasıl operasyonlar yapıldığını, demokrasilerinin nasıl çalındığını, haklarının, hukuklarının, hürriyetlerinin nasıl çalındığını net bir biçimde gösteriyor.
 
Türkiye’ye karşı da istikrarımızı zaman zaman zedelemek, demokrasimize zarar vermek, ekonomik gelişmemizin önünü kesmek için çeşitli provokasyonlar ve birtakım planlar, programlar ortaya konuluyor.
 
Fakat Başbakanım bütün Türkiye, ama özellikle Adana başta olmak üzere, tüm bu provokasyonları boşa çıkarmak, demokrasinin namusu sandığın arkasında durmak için en kararlı kitle İstasyon Meydanı'nda toplanmıştır.
 
Mart seçimlerinde aynı dinamizmle, aynı azimle Türkiye’nin her yerinde verdiğiniz sözleri takip etme, Adana’ya çizdiğiniz vizyonu bu meydandaki kitle ile beraber kararlılıkla takip etme konusunda hiçbir tereddüt yaşamayacağımızı bütün bir kitle adına ifade ediyorum."
 
Adana Valiliği'nin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan onuruna Adana TÜYAP Fuar Merkezi'nde verdiği akşam yemeğinin ardından açılışlara yarın Kozan ve Ceyhan ilçelerinde devam edilecek.
 
(05.10.2013)
  • Başbakan Erdoğan Adana'da
  • Başbakan Erdoğan Adana'da
  • Başbakan Erdoğan Adana'da
  • Başbakan Erdoğan Adana'da
  • Başbakan Erdoğan Adana'da
  • Başbakan Erdoğan Adana'da
  • Başbakan Erdoğan Adana'da
  • Başbakan Erdoğan Adana'da
  • Başbakan Erdoğan Adana'da
  • Başbakan Erdoğan Adana'da