BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
Font -  Font +

BAKAN ÇELİK MEMLEKETİNDE SURİYELİLERİ ZİYARET ETTİ

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik bayramın ilk gününü Adana'da hemşerileri ile geçirdi.  Bakan Çelik Valilik ziyareti ile başladığı bayramlaşma turunu, AK Parti İl Başkanlığı, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı'na giderek devam ettirdi.
 
Bir başka bayramlaşma noktası ise Adana'daki Sarıçam Konaklama Tesisi'ydi. Türkiye'de misafir edilen Suriyelilerle bayramlaşan Bakan Çelik, onlara şeker ve lokum ikram etti. Burada yaptığı konuşmada, ülkelerinden kaçarak gelen Suriyelilerin, ikinci vatanları olan Türkiye'de misafir olduğunu söyledi.
 
BURASI SİZİN İKİNCİ VATANINIZ
 
"Siz kendi ülkenizden zulümden kaçarak ikinci ülkeniz olan Türkiye'ye geldiniz. Büyük bir zulümden kaçtınız, kendi ülkenizden kaçtınız ama burası sizin ikinci vatanınızdır. İnşallah en kısa zamanda sıkıntılarınız sona erer ve bir sonraki bayramı kendi ülkenizde kutlamak nasip olur. Siz bir zalimin zulmünden kaçtınız ve kendi kardeşlerinizin yanında misafirsiniz. Devletimiz ve milletimiz sizi, ihtiyaç duyduğunuz müddetçe ikinci vatanınız olan Türkiye'de aynı kardeşlikle misafir etmeye devam edecek."
 
BU ZALİMİN ZULMÜNÜN DURMASI İÇİN ELİMİZDEN GELEN HER ŞEYİ YAPIYORUZ
 
"Türkiye Cumhuriyeti sizin buralara kaçmanıza sebep olan zalime karşı sesini en yüksek biçimde yükseltiyor. Bu zalimin zulmünün durması için devlet ve millet olarak elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Tabi burası sizin ikinci ülkeniz ama isterdik ki buraya zulümden kaçarak değil normal zamanlarda misafir olarak gelesiniz. İnşallah ileride bu da gerçekleşir. Adana sizi ihtiyaç duyduğunuz müddetçe bağrına basmaya devam edecek."
 
 TÜRKİYE SURİYE'DEKİ ZALİME KARŞI SESİNİ YÜKSELTMEYE DEVAM EDECEK
 
"Ankara Şam'ın kardeşidir. Adana Halep'in, Humus'un kardeşidir.
Adana'nın, İstanbul'un ve Ankara'nın sokaklarını nasıl biliyorsak, şu anda da Şam'ın, Halep'in, Humus'un bütün sokaklarını, oralarda ne olduğunu sizin kadar takip ediyoruz. Bütün dünya sussa da Türkiye Suriye'deki zalime karşı sesini yükseltmeye devam edecek ve ebediyen sizinle kardeşlik bağını sürdürecektir. Sizlere Başbakanımızın ve hükümetimizin selamlarını getirdik."
 
(08.08.2013)
 
  • Suriye Kampı
  • Suriye Kampı
  • Suriye Kampı
  • Suriye Kampı
  • Suriye Kampı
  • Suriye Kampı