BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ


AKSARAY AĞAÇÖREN İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ HİZMETE AÇILDI

Kültür ve Turizm Bakanlığınca Cumhuriyet'in 100. yılında 100 yeni kütüphane projesi kapsamında Aksaray'ın Ağaçören ilçesinde yapılan halk kütüphanesinin açılışı yapıldı.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, kütüphanenin açılışında yaptığı konuşmada, AK Parti iktidarı süresince en büyük bütçe ve yatırımların eğitime ayrıldığını söyledi.

AK Parti hükûmetinin en önemli amacının dünyayı bilen, okuyan insanlar yetiştirmek olduğunu dile getiren Alpaslan, Kültür ve Turizm Bakanlığı olarak bu doğrultuda çalışmalarına devam ettiklerini belirtti.

Alpaslan, bilgi ve eğitimde hiçbir eksikliğe yer vermeden 85 milyon olarak Türkiye Yüzyılı'nın oluşturulacağını ifade ederek, "İçinde yaşadığımız dönemde görüyoruz ki dünyada savaşlar, adaletsizlikler, zulümler, günahsız çocukların haksız yere öldürüldüğü, öldürülmenin ötesinde her türlü zulme maruz bırakıldığı bir süreç yaşıyoruz. İşte güçlü ve etkin Türkiye olduğu zaman artık dünyada savaşların değil barışın, zulmün değil adaletin hâkim olduğu bir dünya olacak." dedi.

Gençlerin iyi bir eğitim alarak başarılı donanım elde ettiği zaman Türkiye Yüzyılı'na ulaşma mesafesinin kısalacağını vurgulayan Alpaslan, şunları kaydetti:

"Bu yüzden özellikle gençlerimize bunun kıymetini bilerek, kendilerini en iyi şekilde yetiştirmek için her türlü gayreti göstermesi gerektiğini söylüyorum. Biz Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak, gençlerin eğitim ve donanıma ulaşabilmesi için elimizden gelen her türlü imkânı seferber ederek bu ortamı sağlayacağız. Bu amaçla Cumhuriyet'in 100. Yılında, 100 kütüphane projesini hayata geçirdik. Bu yıl sonuna kadar 100 kütüphaneyi tüm gençlerimizin ve çocuklarımızın hizmetine sunacağız."

Açılışa Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Ağaçören Kaymakamı Naim Akar, Belediye Başkanı Yaşar Bekleviç, kurum müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

(28.11.2023)


  • AĞAÇÖREN İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ AÇILIŞI
  • AĞAÇÖREN İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ AÇILIŞI
  • AĞAÇÖREN İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ AÇILIŞI
  • AĞAÇÖREN İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ AÇILIŞI