BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ


BAKAN ERSOY'DAN "10 KASIM" MESAJI

Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 84. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 

Bakan Ersoy’un mesajı şöyledir:

“Tarih boyunca her zaman büyük badireler atlatmış büyük Türk Milleti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde Kurtuluş Savaşı ile bağımsızlığından ve özgürlüğünden asla vazgeçmeyeceğini, esareti kabul etmeyeceğini tüm dünyaya göstermiştir. Anadolu’da yakılan meşale bugün hala yolumuzu aydınlatmakta, Atatürk’ten aldığımız miras bize büyük bir güç vermektedir.

Onun mücadelesini, bağımsızlık vurgusunu ve hedeflerini anlamak bizim en büyük sorumluluklarımızdan biridir. Bu sorumluluk çerçevesinde Atatürk’ün emanetine sahip çıkmaya, Cumhuriyete hizmet etmeyi sürdüreceğiz. 

Muasır medeniyet hedefine ulaşmak, Türkiye’nin dünya sahnesinde adaletin ve barışın tesisine büyük katkılar sağlayan bir güç haline gelmesi adına çalışmalarımıza kararlılık ve azimle devam edeceğiz, aynı zamanda tarihimize, kültürümüze ve sanatımıza sahip çıkacağız. 

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefatının 84’üncü yıl dönümünde saygıyla, minnetle ve rahmetle anıyorum.”

(09.10.2022)