BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ


BAKAN ERSOY'DAN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLÎ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Bakan Ersoy’un mesajı şöyledir:

15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemiz tarihin en büyük ihanetlerinden biriyle karşılaştı. FETÖ, bağımsızlığımızı yok etmeye dönük bu hain saldırısıyla Türkiye’yi etkisizleştirerek bir kukla devlete dönüştürmek istedi. Birliğimize, kardeşliğimize, milli iradeye ve cumhuriyetin en temel değerlerine karşı girişilen bu saldırıyla ülkemize diz çöktürmek istediler.

Ancak, o tarihi gecede Türkiye’nin dört bir yanında bağımsızlığı ve özgürlüğü karakterinin ayrılmaz bir parçası olarak gören kahramanlarımız meydanlara inerek darbecilere unutulmayacak bir cevap vermiştir. Devlet ve millet el ele vererek dün olduğu gibi bugün de Türkiye geçilmez demiştir.

15 Temmuz milletin, milli iradenin, hürriyet aşkıyla meydanlara inenlerin zaferidir. Sayın Cumhurbaşkanımızın işaret ettiği gibi, milletimiz 15 Temmuz’daki direnişiyle hem bir darbe girişimini püskürtmüş, hem de ülkemizi teslim almayı hedefleyen bir işgal teşebbüsünü engellemiştir. Bu anlayış doğrultusunda bizler 15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız.

Bu vesileyle bir kez daha şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum.

(14.07.2022)