BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
Font -  Font +

"BENİM HİKAYEM" ÖĞRENCİLERİ KAMERAYLA TANIŞTIRIYOR

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün başlattığı "Benim Hikayem" Projesi kapsamında Türkiye'nin farklı illerindeki öğrenciler kamera kullanımı, kurgu, senaryo yazımı ve montaj eğitimleri alıyor.

Türkiye Haber Kameramanları Derneğinin proje kapsamında Türkiye'yi adım adım gezerek sürdürdüğü çalışmalarda bugüne kadar hiç kamerayla tanışmamış, mikrofona dokunmamış çocukların ilk kez yaşadıkları deneyimler kayıt altına alınıyor. Teoride verilen eğitimler daha sonra bir klip çalışması dahilinde okul bahçesinde pratiğe dönüştürülüyor.


Ankara'dan yola çıkarak proje kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullardaki 9-14 yaş arasındaki öğrencilerle bir araya gelen dernek üyeleri aynı zamanda mesleklerini tanıtma imkanı da buluyor.

P
roje kapsamında 14 Ekim’de Sivas Kanuni İlköğretim Okulunda, 15 -16 Ekim’de Ardahan Göle Kayaaltı Köy Okulunda ve 17-18 Ekim’de de Ağrı Eleşkirt Toprakkale Ortaokulunda öğrencilere eğitimler verildi. İlk ve Ortaokul öğrencilerini kamerayla tanıştıran bu eğitimler 21-22 Ekim’de Diyarbakır Dicle Acar Mezrası İlkokulu ile 22-24 Ekim’de Mersin Tarsus Olukkoyağı Mahallesi Ömer Cırık İlköğretim Okulunda devam edecek.

(18.10.2019)

BENİM HİKAYEM PROJESİ 
Etiketler: Sinema
BENİM HİKAYEM PROJESİ 
Etiketler: Sinema
BENİM HİKAYEM PROJESİ 
Etiketler: Sinema

BENİM HİKAYEM P ...

BENİM HİKAYEM P ...

BENİM HİKAYEM P ...