BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
Font -  Font +

BİLİM DÜNYASI TÜRKİYE TURİZMİNİ TARTIŞACAK

Başlıksız-1.jpg
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un onur kurulu üyesi olduğu 20’nci Ulusal Turizm Kongresi (UTK20) ile 4’üncü Uluslararası Turizm Kongresi bilim dünyasını Türkiye turizmi için bir araya getirecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığının destekleri ve Anadolu Üniversitesi Rektörlüğünün ev sahipliğinde düzenlenecek iki büyük kongre ile Kanada’dan Endonezya’ya çok sayıda ülke Türkiye turizmini masaya yatıracak.

Türkiye’de turizmin bilimsel bir platformda tartışılmasına olanak sunan ve artık geleneksel hale gelen 20’nci Ulusal Turizm Kongresi (UTK20) ile 4’üncü Uluslararası Turizm Kongresi (4th International Tourism Congress – ITC2019) 16-19 Ekim tarihleri arasında Eskişehir Anemon Otel’de gerçekleştirilecek.

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı’nın 17 Ekim’de açılışını yapacağı kongreler Fransa, Almanya, İngiltere, Kanada, Polonya, İran, Endonezya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Azerbaycan ve Bosna Hersek gibi ülkelerden bilim insanlarını bir araya getirecek.

Bu Yılın Teması "Şehir Turizmi"

Türkiye turizminin geleceğine yönelik bilimsel bir tartışma ortamı oluşturulacak kongrelerde sürdürülebilir turizm, turizm pazarlaması, turizm sosyolojisi, gastronomi ve yönetim alanlarında yaklaşık 100 uluslararası, 200 ulusal bildiri sunulacak. Kongrelerin bu yılki ana teması ise “Şehir Turizm” olacak.

Ulusal ve uluslararası iki panelin de düzenleneceği buluşmalarda katılımcılar şehir turizminde yeni trendler, şehir turizminin geleceği ve kapasite, akıllı şehirler, şehirde yaşam kalitesi ve şehir turizminin pazarlanması gibi konularda bilgi paylaşımında bulunacak. Kongrenin Gala Yemeği de 18 Ekim akşamı gerçekleştirilecek.

Anadolu Üniversitesi Turizm Fakültesinin sektör temsilcileri, önde gelen sivil toplum kuruluşları ile turizm akademisyenleri gibi paydaşları bir araya getirdiği bu kongrelere Bakanlığın yanı sıra Eskişehir Valiliği, TÜBİTAK, Vakıfbank, Türk Hava Yolları, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), Eskişehir Ticaret Odası, Eskişehir Sanayi Odası, Eskişehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’de destek veriyor.

Kongreye ilişkin detaylı bilgilere ise Anadolu Üniversitesinin https://utk20.anadolu.edu.tr/ ile https://itc2019.anadolu.edu.tr/ internet adreslerinden ulaşılabiliyor.

(15.10.2019)