BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
Font -  Font +

"SPOR, TURİZMİN GELECEĞİDİR"

1 (4).jpg

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde 7-8 Eylül tarihlerinde Afyonkarahisar'da düzenlenecek olan Dünya Motokros Şampiyonası'nın (MXGP) Türkiye etabı tanıtım gösterisi İstanbul’da gerçekleştirildi.

"Spor, Turizmin Geleceğidir" kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen tanıtım organizasyonunda dünyanın önemli şovmenlerinden, sporcu Rafal Pasierbek, İstanbullulara motosikletiyle gösteri yaptı.

Sultanahmet Meydanı'nda gerçekleştirilen organizasyona, AK Parti Sakarya Milletvekili ve Dünya Supersport şampiyonu eski milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu da katıldı.

Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kenan Sofuoğlu, şampiyonanın uzun yılların ardından geçen sene Türkiye'ye geldiğini hatırlatarak, “Türkiye'yi daha iyi tanıtmak için elimizden geleni yapacağız. Milyonlarca insanın takip ettiği bir şampiyonayı ülkemize getirmek önemli bir adım." diye konuştu.

Tanıtım organizasyonunda açıklama yapan ünlü şovmen Rafal Pasierbek ise şunları kaydetti:

"Türkiye'ye daha önce turist olarak gelmiştim ama şu anda burada çok önemli bir yerde bir şov için bulunuyorum. Burada olmak benim için gerçekten büyük bir heyecan. Bu tarihi alanda olmak benim için çok önemli."

(03.08.2019)

  • 1 (4).jpg
  • 1 (2).jpg
  • 1 (3).jpg
  • 1 (1).jpg