BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ


ANKARA EN BÜYÜK KÜLTÜR VE KONGRE MERKEZİNE KAVUŞUYOR

1 (3).jpg

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: "Selçuklu mimari tarzına sahip olacak, her kesimden insanın kültür ve sanatla daha çok iç içe olabileceği bu kültür ve kongre merkezi Ankara’nın en büyüğü olma unvanını taşıyacak."

Ankara’nın 25 bin 500 metrekarelik kapalı alanıyla en büyük kültür ve kongre merkezinin temeli Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un da katıldığı törenle Sincan’da atıldı.

Tasarımında Selçuklu mimarisinden ilham alınan merkezde, fuaye ve sergi alanları, kongre, toplantı ve nikah salonları, hanımlar lokali ile millet kıraathanesi yer alacak.

Türkiye’nin her bölgesini kültürel değerleri ve turizm potansiyeliyle bir cazibe merkezi haline getirmenin hedefleri arasında olduğunu belirten Bakan Ersoy açılışta yaptığı konuşmada, bu bakış açısının şehirler açısından da geçerli olduğunu dile getirdi.

“Şehirlerimizi birer cazibe merkezi haline getirmek istiyorsak gerek turizm gerekse kültür ve sanat alanlarında bilinen merkezler dışında yatırım ve geliştirme çalışmaları yapmak zorundayız.” diyen Bakan Ersoy, Sincan’ı örnek ilçe olarak gösterdi.

Temeli atılan kültür kompleksi sayesinde her kesimden ziyaretçinin kültür ve sanatla daha çok iç içe olabileceğini belirten Bakan Ersoy şunları söyledi:

“Bizler, kültürel yönden çok zengin bir milletiz ve bu yönümüzü en ideal ve iyi şekilde değerlendirmeliyiz. Sincan Belediyesi gerek kendi imkânlarıyla gerekse diğer kurum ve kuruluşlarla iş birliği yaparak bugüne kadar çok önemli yatırımları hayata geçirdi. Yaklaşık 525 bin nüfusa sahip ilçemizin artan ihtiyacına, tek çatı altında eksiksiz cevap verebilecek bu yapı ile hizmetleri taçlandıracağız.”

Merkez sayesinde her kesimden ziyaretçinin zamanlarını kültür ve sanatla değerlendirebilme imkânı bulacağını vurgulayan Bakan Ersoy, emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Bakan Ersoy, MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, AK Parti Ankara Milletvekilleri Hacı Turhan, Asuman Erdoğan ile Nevzat Ceylan, Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, Sincan Kaymakamı Abdullah Küçük ve diğer davetliler ile birlikte butona basarak merkezin temelini attı.

(10.07.2019)

  • 1 (5).jpg
  • 1 (2).jpg
  • 1 (4).jpg
  • 1 (3).jpg
  • 1 (1).jpg
  • 1 (6).jpg