BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
Font -  Font +

BAKAN ERSOY MEZUNİYET TÖRENİNDE GENÇLERLE BULUŞTU

2 (6).jpg


Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (FSMVÜ)  2018-2019 Akademik Yılı Mezuniyet Törenine katıldı.

Törende konuşma yapan Bakan Ersoy, mezun olan öğrencileri kutlayarak, başarılarının devamını diledi. Bakan Ersoy yurt dışından gelen öğrencilere de Türk kültürünü kendi ülkelerinde anlatmaları çağrısında bulundu.

Gençlerin bu ülkenin geleceği olduğunu vurgulayan Bakan Ersoy, "Bizim size tavsiyelerimizin belirli sınırları geçmesi mümkün değil. Gerek yurt içinde gerek yurt dışında olsun teoride ya da pratikte sizin için en iyi eğitim imkânını sunmak, yani sizi hayata en donanımlı şekilde hazırlamak bizlerin görevi. Sizler ise kendinizi yetiştirmekle sorumlusunuz. Çaba harcamadan, emek vermeden ve zorluk çekmeden başarı gelmez." dedi.

"En Önemli Şey Dünyayı Tahakkuk Etmek"

Başarının önemli olduğunu, ama başarısızlığın da bir kayıp değil, deneyim olduğunun altını çizen Bakan Ersoy, "En önemli şey dünyayı tahakkuk etmeniz, güncel hakkında bilgi sahibi olmanız, yaşam düsturunuzu daima geliştirmeniz, özellikle teknolojinin ve teknolojik gelişmelerin içinde olmanız, kendinizi daima geliştirmeniz... Siz kendinizi geliştirmelisiniz ki bizler de gelişelim, tüm Türkiye sizlerle birlikte gelişsin." şeklinde konuştu.

Gençlerin gelir odaklı değil, başarı odaklı bir kariyer planlaması yapmaları gerektiğini söyleyen Bakan Ersoy, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Sizler de çok iyi biliyorsunuz ki başarının doğal sonucu olarak ödül zaten gelir olacaktır. Gelir, kendiliğinden gelişecektir. Önemli olan sabırlı ve istikrarlı bir şekilde hayat basamaklarını yukarı doğru devamlı olarak tırmanmak. Hiçbir zaman acele etmeyin, acele etmeye gerek yok. Önemli olan devamlı olarak yukarı çıkmak. Merdivenleri 2'şer 3'er atlayarak çıkmak isterseniz hata yapabilirsiniz."

Törene ayrıca FSMVÜ Mütevelli Heyeti Başkanı İsmail Gerçek, FSMVÜ Rektörü Prof. Dr. M. Fatih Andı, Vakıflar Genel Müdürü Dr. Adnan Ertem ve İslami İlimler Akademisi'nden okul birincisi Mustafa Işık katıldı.

(27.06.2019)

  • 2 (3).jpg
  • 2 (5).jpg
  • 2 (6).jpg
  • 2 (2).jpg
  • 2 (4).jpg
  • 2 (1).jpg