BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
Font -  Font +

MÜZEDE ‘SELFIE’ GÜNÜ

Müze ve ören yerlerine ilgiyi arttırmak amacıyla başlatılan “Müzede Selfie Günü” gelenek haline geldi. 

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı 300’den fazla müze ve ören yerinde tüm dünya ile eş zamanlı etkinlikler düzenlendi. 

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Müzede Selfie Günü”ne eşi ile birlikte Cumhuriyet Müzesi’nde yaptığı öz çekimle katıldı.


Dünyanın dört bir yanındaki müze ve ören yerleri bugün sosyal medyaya damga vuran bir etkinliğe sahne oldu. Yerli ve yabancı ziyaretçiler, “Müzede Selfie Günü” kapsamında kültürel varlıklarla öz çekim yaptı. 

#MüzedeSelfieGünü ve #MuseumSelfieDay etiketleriyle paylaşılan fotoğrafların sayısı günün ilk yarısında 15 bini aştı. 

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Müzede Selfie Günü”nü eşi ile birlikte Ankara’daki Cumhuriyet Müzesi’ni ziyaret ederek kutladı. 

Çektiği fotoğrafı sosyal medya hesaplarında “Bu vesile ile müze gezmeyi seven herkesi, ülkemizin dört bir yanında kadim tarihimizin anlatıcıları olan müzelerimize davet etmek istiyoruz” notu ile paylaşan Bakan Ersoy, bu yıl açılışı yapılacak 13 müze ve 22 ören yeri ile 2019 yılında 30 milyon ziyaretçi hedeflendiğini belirtti.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın projesi kapsamında sosyal medya fenomeni blogger, Instagrammer ve YouTuberlar da, takipçileriyle Topkapı Sarayı, Ayasofya ve Arkeoloji Müzesi’ni gezerek öz çekim yaptı. 

(16.01.2009)


  • bakan 1.jpg
  • bakan 2.jpg
  • bakan.jpg