BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
Font -  Font +

TÜRK DİZİLERİ UZAKDOĞU’DA

Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle Türk dizileri, dünyasının en önemli fuarlarından ATF ASYA TV Forum ve İçerik Fuarı’nda görücüye çıkıyor.

5 - 7 Aralık 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan “ATF Asya TV Forum ve İçerik Fuarı”nda; son yıllarda gerçekleştirdiği büyük atılımla ihracatta dünya ikinciliğine yükselen Türk dizi sektörü, bu prestijli organizasyonun yine odağında olacak.

Singapur’da düzenlenen ve farklı formatların tanıtımlarının yapıldığı fuara 700’ü aşkın firma ile yaklaşık 5.500 sektör temsilcisinin katılımı beklenmekte.

ATF 2018’de bu yıl Kültür ve Turizm Bakanlığı desteği ve İstanbul Ticaret Odası iş birliğinde sektörün önde gelen temsilcilerinin oluşturacağı ticaret heyeti dünya profesyonelleri ile buluşacak. Kurulacak 54 m2’lik ülke standında dizi filmlerimiz uluslararası sektörün beğenisine sunulacak.

İzlenme rekorları kıran ve izleyici tarafından büyük bir beğeni ile takip edilen “Diriliş Ertuğrul”, “Payitaht: Abdulhamid”, “Bir Zamanlar Çukurova” ve “Çukur” gibi yapımlar fuar boyunca sektör profesyonelleri ile buluşturulacak.

Çin, Güney Kore, Hindistan, Endonezya, Filipinler, Malezya, Sri Lanka ve Tayland gibi Ülkemiz içerik sektörü açısından hedef pazarlar olan ülkelerin katılımcılarıyla doğrudan temas sağlanacak.

Fuarda 5 Aralık Çarşamba günü Türk dizilerinin uluslararası pazarlama başarısını konu alan “The Success of Turkish Content: Reaching out to Global Markets” adlı bir panel de gerçekleştirilecek.

Dizi sektörümüz 150’den fazla ülkeye ihraç edilerek 350 milyon dolarlık bir sektör hacmine ulaşmış ve bu alanda Amerika’dan sonra dünya ikinciliğine yükselmiştir. 

(03.12.2018)