BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
Font -  Font +

TURİZMDE NİTELİKLİ İŞ GÜCÜ İÇİN EĞİTİMLER SÜRÜYOR

Turizm sektörü çalışanlarının mesleki bilgi ve becerilerinin geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirilen turizm eğitimleri devam ediyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığının yurt genelindeki yaygın eğitim faaliyetleri kapsamında 131 sektör çalışanı daha sertifika almaya hak kazandı. 

Konya’da konaklama ve yeme içme tesislerinde çalışan ve Bakanlığın işbaşı eğitim kursları ile kişisel gelişim seminerlerini tamamlayan kursiyerler sertifikalarını törenle aldı.   

Konya’daki bir otelde düzenlenen sertifika töreni ile ilgili bir açıklama yapan Bakanlık Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü Okan İbiş, geçmişten günümüze konaklama ve yeme içme işletmelerinde hizmet veren yüz on binin üzerinde sektör çalışanına mesleki turizm eğitimleri ve belgelendirme hizmeti sağladıklarını söyledi. 

Bakanlığın sektör çalışanlarına ön büro, kat hizmetleri, yiyecek ve içecek servisi, yiyecek üretimi, yöneticilerin eğitici olarak yetiştirilmesi ve ev pansiyonculuğu gibi eğitimler verdiğini de ifade eden Okan İbiş, bu faaliyetlerin kişisel gelişim seminerleri ile desteklendiğini kaydetti.  

(15.11.2018)