BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
Font -  Font +

İLK KADIN RESSAM MİHRİ MÜŞFİK ANISINA ÖDÜLLÜ YARIŞMA

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Resim ve Heykel Yarışması’nın 74’üncüsü bu yıl Ressam Mihri Müşfik anısına gerçekleştirilecek. Yarışmanın bu yıl ki para ödülü ise toplam 220 bin lira olacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, her yıl düzenlediği Devlet Resim ve Heykel Yarışması’nın 74’üncünü Türk resim sanatının ilk kadın ressamı Mihri Müşfik anısına gerçekleştirecek. 

Türkiye’nin sanat yaşamına yeni eserler kazandırmak, sanatçıların son eserlerini bir arada sergileyerek, verimliliği artırmak üzere düzenlenen yarışmaların bu yıl ki para ödülü ise toplam 220 bin lira olacak.
  
“Resim Yarışması”, “Heykel Yarışması”, “Seramik Yarışması” ve “Özgünbaskı Yarışması” alanlarında düzenlenecek yarışmada her kategoriye ayrı ayrı üçer adet 15 bin lira olmak üzere toplam 180 bin lira para ödülü verilecek. Ödüle layık görülecek eser için sanatçılar ayrıca başarı belgeleri alacak. Yarışmada sergilemeye değer görülecek her bir kategorideki en fazla 20 eser ise yine ayrı ayrı 500 lira ve katılım belgesi ile ödüllendirilecek.

Başvuruların, on-line olarak alınacağı yarışmaya katılmak isteyenler, 16 Temmuz-28 Eylül tarihleri arasında, e-devlet şifresiyle başvuru yapılabilecek. 
  
Yarışmanın 8 akademisyen/sanatçı ve bir de Bakanlık temsilcisinden oluşacak seçici kurulu ise son başvuru tarihi olan 28 Eylül’den sonra Bakanlığın www.kulturturizm.gov.tr, www.guzelsanatlar.gov.tr adreslerinden duyurulacak. 

74. Devlet Resim ve Heykel Yarışması’na başvuru yapmak isteyenler ayrıntılı bilgi ve şartnameye Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü’nün https://plastiksanat.kultur.gov.tr/ adresinden ulaşabilecek.  
   
(25.05.2018)