BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
Font -  Font +

“BİR DİRİLİŞ DESTANI ÇANAKKALE”

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş: “Çanakkale bizim için sadece kurtuluşun başladığı yer değildir. Çanakkale bizim için milli onurumuzun, milli şuurumuzun, milli benliğimizin ve milli birliğimizin yeniden inşa edildiği yerdir”

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Çanakkale’de “Bir Diriliş Destanı Çanakkale" isimli konsere katıldı.

İÇDAŞ Kongre Merkezi’nde düzenlenen konser öncesine kısa bir konuşma yapan Bakan Numan Kurtulmuş, “Çanakkale bizim için sadece kurtuluşun başladığı yer değildir. Çanakkale bizim için milli onurumuzun, milli şuurumuzun, milli benliğimizin ve milli birliğimizin yeniden inşa edildiği yerdir.” dedi.  

“Çanakkale'de olmak, Çanakkale'de sizlerle beraber olmak büyük bir iftihar meselesi.” diyen Bakan Numan Kurtulmuş, şöyle devam etti:

“Bu akşam burada Çanakkale Destanı’nı türkülerle müziğin o evrensel tınılarıyla yeniden hatırlayacağız. Yeniden bir olduğumuzu göreceğiz. Türkülerin o güzel sesleri, ezgileri eşliğinde beraberliğimizi, dostluğumuzu, kardeşliğimizi hatırlayacağız.”

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği konserde, Türk milletinin cesareti ve fedakarlığıyla tarih sahnesinde yazdığı destanlar türkülerle anlatıldı.
(09.01.2018)

  • D1.jpeg
  • D2.jpeg
  • D3.jpeg
  • D4.jpeg