BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
Font -  Font +

BAKAN AVCI: "TÜRKİYE HER ALANDA ÇOK DAHA İYİ OLACAK"

Kültür ve Turizm Bakanı Avcı: "Bugün Türkiye, Allah'ın izniyle her alanda 15 Temmuz öncesinden çok daha güçlü, dünyaya meydan okuyabilecek imkanlara sahip"

Bakan Avcı: "Türkiye her alanda çok daha iyi durumda, daha da iyi olacak. Bu birliğimiz ve beraberliğimiz sürdüğü müddetçe Türkiye buradan çok daha iyi yerlerde olacak"

Bakan Avcı: "Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, şerefli ordumuz bugün 15 Temmuz'dan daha güçlü çünkü kendi içindeki mikroptan arındı"


Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, "Bugün Türkiye, Allah'ın izniyle her alanda 15 Temmuz öncesinden çok daha güçlü, dünyaya meydan okuyabilecek imkanlara sahip." dedi.

Bakan Avcı, Eskişehir Valiliğince 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Valilik Meydanı'nda düzenlenen programda yaptığı konuşmada, bir yıl öncesinden çok daha kalabalık ve coşkulu biçimde milli direnişi bir kere daha yükselten vatandaşlara teşekkür etti.

Tarihi meydanın bir kere daha bir demokrasi şölenine sahne olduğunu vurgulayan Avcı, şöyle konuştu:

"Burada Eskişehir halkı, gençlerimiz, kadınlarımız var. Tüm Eskişehir ve devlet erkanı burada. Güzel bir beraberlikle Eskişehir halkı bir kere daha demokrasi şölenini kutluyor. Biz böyle akşamlar yaşama fırsatını, imkanını veren, böyle güzel demokrasi şölenleri düzenlememize fırsat veren, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kere daha, hürmet ile muhabbetle anıyorum. Allah onlardan razı olsun. Bütün şehitlerimize Allah'tan gani gani rahmet diliyorum."

Milyonlar Sokaklarda Silahlı Eşkıyaya Karşı Direndi

Bakan Avcı, 1 yıl önce milletin dünya tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir destan yazdığını hatırlattı. Yıllar önce Çin'in Pekin kentinde Çinli bir gencin bir tankın karşısında durmasını dünya medyasının Çin'in demokrasi mücadelesinin sembolü olarak köpürttüğünü anlatan Avcı, şunları söyledi:

"15 Temmuz gecesinde 1 değil, 5 değil, 10 değil, 100 değil, bin değil, 10 bin değil, 100 bin değil, milyonlar sokaklarda tanklara, helikopterlere, silahlı eşkıyaya karşı silahsız ama iman gücüyle direndi. Bunun dünya siyaset tarihinde bir eşi benzeri yok. Bunu bütün Türkiye ile birlikte siz de başardınız. 15 Temmuz 2016'daki demokrasi nöbetlerinde olduğu gibi bu akşam da kucağında çocuklarıyla gelenleri görüyorum. O çocuklar büyüdüklerinde 'O tarihi gecelerde, o demokrasi şölenlerinde ben de oradayım.' diyecek. 15 Temmuz'da Türkiye, sadece herhangi bir askeri darbe teşebbüsüne maruz kalmadı. O sıradan bir darbe teşebbüsü değildi. Bu bir işgal hazırlığıydı. Eğer o gece bu hain darbe teşebbüsüne kalkışanlar, bir süreliğine de olsa yönetimi ele geçirme fırsatı bulsalardı bugün 780 bin kilometrekarelik bir Türkiye Cumhuriyeti'nden bahsedemiyor olacaktık. Siz burada olduğunuz, biz burada olduğumuz için başaramadılar, başaramayacaklar."

Türkiye Buradan Çok Daha İyi Yerlerde Olacak

"Bugün Türkiye, Allah'ın izniyle her alanda 15 Temmuz öncesinden çok daha güçlü, dünyaya meydan okuyabilecek imkanlara sahip." diyen Avcı, Türk Silahlı Kuvvetlerinin bugün 15 Temmuz'dan daha güçlü olduğunu çünkü kendi içindeki mikroptan arındığını ifade etti.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin bugün kendisine verilecek vatan hizmetini layıkıyla yerine getirebileceğini terörle mücadelede ve Fırat Kalkanı Operasyonu'nda gösterdiğine işaret eden Avcı, şöyle devam etti:

"Yenildiler, başaramadılar, Türk Silahlı Kuvvetlerine, emniyet güçlerimize diz çöktüremediler. Bugün emniyet güçlerimiz Türkiye'nin her yerinde çok başarılı operasyonlara imza atabiliyorsa içindeki mikroplardan arındırıldığı içindir. Ekonomimiz her zamankinden daha güçlü. Eğitimimiz toparladık. Eğitimde dersane denilen tuzaklar üzerinden çocuklarımızı devşirme imkanını, onun kapılarını kapattık. Çok şükür bugün milli eğitimimiz, milli eğitim olarak hizmetlerini eskisinden çok daha etkili bir biçimde sürdürüyor. Türkiye her alanda çok daha iyi durumda, daha da iyi olacak. Bu birliğimiz ve beraberliğimiz sürdüğü müddetçe Türkiye buradan çok daha iyi yerlerde olacak."  

Bakan Avcı, özellikle sosyal medya üzerinden yürütülen ve yürütülecek her türlü kara propaganda ve dezenformasyona karşı uyanık olunması gerektiğini kaydetti. 

Programa, Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, Muharip Hava Kuvveti Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz, AK Parti Eskişehir Milletvekilleri Harun Karacan ve Emine Nur Günay, Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Ferhat Kapıcı, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Uysal Ağaoğlu, AK Parti Eskişehir İl Başkanı Dündar Ünlü ile diğer yetkililer ve çok sayıda kişi katıldı.

(Kaynak: Anadolu Ajansı)

(16.07.2017)

  • M1.jpg
  • M2.jpg
  • M3.jpg
  • M4.jpg
  • M5.jpg
  • M6.jpg
  • M7.jpg
  • M8.jpg
  • M9.jpg