BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ


AİZONAİ'DE SENFONİK TÜRKÜLER KONSERİ YAPILACAK

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı’nın, Kütahya'nın Çavdarhisar ilçesinde bulunan dünyanın ilk borsasının kurulduğu ve ikinci Efes olarak bilinen Aizonai Antik Kenti’nin ulusal ve uluslararası alanda tanıtılması talimatı üzerine Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Kütahya’da ‘Senfonik Türküler Konseri’ kararı aldı. 

Bunun üzerine Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdür Yardımcısı ve Türk Sanat Müziği Sanatçısı Necmettin Akben ile Koro Şefi Burak Tüzün gerekli çalışmaları yapmak üzere Kütahya’ya geldi.

Necmettin Akben ile Burak Tüzün ilk olarak Kütahya Valisi Ahmet H. Nayir’i makamında ziyaret etti.

Ziyarette İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Uğur, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, İl Kültür ve Turizm Müdürü Zülkarni Yeldemez hazır bulundu.

Çalışmalar hakkında Vali Ahmet Hamdi Nayir’e bilgiler veren Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdür Yardımcısı ve Türk Sanat Müziği Sanatçısı Necmettin Akben, ‘Senfonik Türküler Konser’inin önümüzdeki günlerde Kütahya’nın Çavdarhisar ilçesinde bulunan Aizonai Antik Kenti’nde gerçekleştirileceğini söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü heyetini Kütahya’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, Çavdarhisar’dan beklentilerinin yüksek olduğunu kaydetti. Vali Nayir, “Çavdarhisar Aizonai Antik Kenti, çevre düzenlemesi ve kazı çalışmaları tamamlandıktan sonra önemli bir merkez haline gelecek. Senfonik Türküler Konseri de Aizonai Antik Kenti’nin tanıtımında büyük rol oynayacak” dedi.

Vali Ahmet H. Nayir, Necmettin Akben ile Burak Tüzün’e çalışmalarında başarılar dileyerek gereken desteğin verileceğini söyledi.
(Kaynak: İhlas Haber Ajansı)
(09.06.2017)