BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
Font -  Font +

BAKAN AVCI'DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ AÇIKLAMASI

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Antalya'da katıldığı Koza TV canlı yayınında, bütün öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutladı. 

Bakan Avcı, canlı yayının başında "Bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü tebrik ediyorum, hepsinin ayrı ayrı gözlerinden öpüyorum. Ayrıca rahmete kavuşmuş öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Emekli olmuş öğretmenlerimize sağlık ve afiyet içinde uzun ömürler diliyorum. Onların öğretmenlikleri okul dışında da, hayatın içinde devam eder. Ben hepsine buradan sevgilerimi, selamlarımı, hürmetlerimi iletiyorum. Bütün öğretmenlerimizin, velilerimizin ve öğrencilerimizin Öğretmenler Gününü kutluyorum" dedi. 

Bakan Avcı, öğretmenler konusunda kendisinin iki soruluk bir testi olduğunu, kime sorduysa ilk soruyu bilemediğini, ama ikinci sorunun mutlaka bilindiğini ifade etti. Bakan Avcı,  "İlkokula başladığınızda Millî Eğitim Bakanı kimdi?" şeklindeki ilk sorusuna kimsenin yanıt veremediğini, ancak ikinci soru olan "İlkokuldaki ilk öğretmeniniz kimdi?" sorusuna herkesin cevap verdiğini söyledi. Bakan Avcı, "Gördüğünüz gibi bakanlar unutuluyor ama öğretmenler unutulmuyor" şeklinde konuştu.

(24.11.2016)