BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
Font -  Font +

TÜRKİYE 2017’DE 5 KITA 56 ÜLKEDE TANITILACAK

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Avrupa’dan Avustralya’ya 5 Kıta, 56 ülkede 112 turizm fuarına katılacak. 

Kültür ve Turizm Bakanlığı, geçen yılın son döneminden bu yana yaşananların turizm sektörünü bu süreci en az zararla aşmak için var gücüyle çalışmalarını sürdürüyor.

Dünya turizmi içerisinde önemli bir konumda olan Türkiye’nin turizm devler ligindeki konumunu sağlama alması ve ileri taşıması için kolları sıvayan Bakanlık, 2017 yılında 5 kıtada birden turizm fuarlarına katılacak.

Aralarında Almanya, Rusya, Hollanda ve İngiltere gibi merkezlerin yer aldığı 56 ülkede 112 fuarda boy gösterecek olan Türkiye, tanıtım ve pazarlamaya ağırlık verecek.

Pazar ve Ürün Çeşitlendirilmesi Ön Plana Çıkarılacak 

Bakanlık, her yıl, Türkiye'nin sahip olduğu tarihi, turistik, kültürel değerlerin etkili ve geniş bir şekilde tanıtılması ve pazar payının artırılması amacıyla belirlenen konsept çerçevesinde, yurt dışında gerçekleştirilecek uluslararası turizm fuarlarına katılıyor.

Türkiye'nin turizm faaliyetleri ve gelirlerine katkı sağlayan uluslararası ihtisas fuarlarında, bu yıl özellikle pazar ve ürün çeşitlendirilmesi konusunun ön plana çıkarılması amaçlanıyor. 

Fuarlar ve yürütülmesi planlanan reklam kampanyalarında, deniz, kum, güneşe dayalı kitle turizminin yanında kültür, kış, yayla, kongre, inanç, sağlık ve golf turizmi gibi türlerde de Türkiye'nin potansiyeli öne çıkarılacak.

Turizmciler İçin 2017 İlk Aydan İtibaren Yoğun Geçecek


Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan 2017 fuar takvimine göre, Türkiye gelecek yıl, 7'si büyük, 75'i kamu, özel sektör işbirliği çerçevesinde, 30'u yurt dışı temsilcilikleri aracılığıyla 56 ülkede 112 turizm ihtisas fuarına katılacak. 

Fuarlarla Türkiye'nin, Almanya, Rusya ve İngiltere gibi ana pazarların dışında, Orta Doğu, Güney Amerika, Çin, Japonya ve Güney Doğu Asya pazarları gibi potansiyel ve gelişmekte olan pazarlara daha fazla yönelmesi, bu pazarlarla ilgili tanıtım çalışmaları yürütmesi hedefleniyor. 

Türkiye'nin temsil edileceği 7 büyük fuardan ilki, 10-15 Ocak 2017'de gerçekleştirilecek Hollanda'daki Utrech Turizm Fuarı olacak.

(11.11.2016)