BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
Font -  Font +

CUMHURİYETİN 93. YILINDA DEMOKRASİ ŞEHİTLERİ DE ANILDI

Cumhuriyetin 93. yıl dönümünde Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü 15 Temmuz demokrasi şehitlerini de unutmadı. 

Çanakkale’nin isimsiz kahramanları ile canlarını demokrasi uğruna feda ederek ülkesine sahip çıkan 15 Temmuz şehitlerini aynı sahnede buluşturan “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitlerimize Saygı Etkinliği” seyircilere duygusal anlar yaşattı. 

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü 15 Temmuz demokrasi şehitlerini Opera Sahnesinde düzenlediği etkinlikle andı.   

Büyük koro, büyük orkestra ve solistlerden oluşan ve Türk bestecilerin eserlerinden derlenen etkinlikte müzik ve sinevizyon gösterisi ile seyirciye birlik ve beraberlik mesajı verildi.

15 Temmuz olaylarından görüntüler ile şehitlerin perdeye yansıtıldığı etkinliğin orkestra şefliğini Nezih Seçkin, koro şefliğini ise Caner Ruhselman üstlendi.
Görkem Ezgi Yıldırım’ın soprano, Ferda Yetişer’in mezzo soprano, Ayhan Uştuk ve Metin Turan’ın ise tenorluğunu üstlendiği etkinlikte Umut Koşman bariton, Erdem Baydam da basda yer aldı.

Video projeksiyonunu M. Kemal Feyman ile Y. Emre Turan’ın üstlendiği gösteride O. Zeki Üngör, A. Adnan Saygun, H. Niyazi Tura, Muammer Sun, Nevit Kodallı, Çetin Işıközlü ve Mustafa Erdoğan’ın besteleri sahnelendi.

(29.10.2016)


  • FullSizeRender_5.jpg
  • FullSizeRender_3.jpg
  • FullSizeRender_2.jpg
  • FullSizeRender_1.jpg
  • FullSizeRender_4.jpg
  • FullSizeRender.jpg