BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
Font -  Font +

BİZ TERÖRE, RAĞMEN GÜZEL ESERLER ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Van’da Devlet Tiyatrosu binasını açtı

Bakan Avcı: “Devlet Tiyatrosu binasının açılışı bölgemizde estirilmek istenen teröre verilen en güzel cevaplardan biridir.”


Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı temaslarda bulunmak üzere gittiği Van’da deprem sonrası güçlendirerek sezona hazırlanan Devlet Tiyatrosu binasının açılışını gerçekleştirdi. 

Bakan Avcı açılışta yaptığı konuşmada "Bu aynı zamanda bölgemizde estirilmek istenen teröre verilen en güzel cevaplardan biridir. Biz teröre, her türlü bozgunculuk girişimlerine rağmen, güzel işler yapmaya, eserler üretmeye devam edeceğiz." dedi.

Van Taşıdığı Kültürel ve Turistik Potansiyelle Çok Daha İyi Yatırımları Hak Ediyor

Devlet Tiyatrosu binasının açılış törenine katılan Bakan Nabi Avcı, depremin ardından binanın güçlendirilerek açılışa hazır hale getirilmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek binanın kente çok yakışan bir kültür ve sanat ocağı olduğunu söyledi.

Van'ın taşıdığı büyük kültürel ve turistik potansiyelle çok daha iyi yatırımları hak ettiğini vurgulayan Bakan Avcı, şöyle konuştu:

“İnşallah zaman içinde kentin sahip olduğu tüm değerlerin gün ışığına çıkacağı sadece Türkiye'de değil bütün dünyada tanınacağı bir tanıtım kampanyasıyla inşallah Van şenlenecek. Bu aynı zamanda bölgemizde estirilmek istenen teröre verilen en güzel cevaplardan biridir. Biz teröre, her türlü bozgunculuk girişimlerine rağmen güzel işler yapmaya, eserler üretmeye devam edeceğiz demektir. Yeni binanın ve yeni sezonun Vanlı sanatsever, öğretmen ve öğrencilere hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. İnşallah burada, tiyatronun dışında başka etkinlikler de düzenlenecektir.”

Açılışta Devlet Tiyatroları Genel Müdürü A. Nejat Birecik de bir konuşma yaptı. Birecik Bakan Avcı’nın göreve geldiğinde gerçekleştirdiği toplantılarda en çok ilgilendiği başlıklardan birinin Van binası olduğunu belirterek, Bakan Avcı’nın her türlü desteği verdiğinin ifade etti.

Açılışın ardından tiyatroyu binasını gezerek bilgi alan Bakan Avcı, sanatçılarla sahnede fotoğraf çektirdi.

(14.06.2016)

 
  • DT10.jpg
  • DT11.jpg
  • DT12.jpg
  • DT4.jpg
  • DT6.jpg
  • DT7.jpg
  • DT8.jpg
  • DT9.jpg