BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
Font -  Font +

“BAYRAMDA 20 MİLYON TÜRK VATANDAŞI ZİYARETLERE GİDİYOR”

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı: “Olağanüstü hal uygulanan bir ülkede insanlar, bayramlarını ailelerinin, yakınlarının yanında geçirmek için ya da tatil yörelerinde dinlenerek geçirmek için yollara düştü. 11 milyon vatandaşımız karayollarıyla, 2,5 milyon vatandaşımız havayoluyla, bayram ziyaretlerine gitti. 1,5 milyon da demiryollarıyla seyahat ediyor.”
 
Bakan Avcı: “Türkiye işte böyle dinamik bir ülke. Her alanda yatırımlarımız geçmiş yıllara göre artıyor, daha da artacak.”

Bakan Avcı: “Geçen yıl 350 bin paket tur satılmıştı. Bu ise yıl tam iki katına çıktı. Avrupa'dan gelen gelen 250 bin ile 1 milyona yaklaştı. Bu paket tur satışlarında bir rekor anlamına geliyor.
 
Olağanüstü hal uygulanan bir ülkede insanların bayramlarını ailelerinin, yakınlarının yanında ya da tatil yörelerinde dinlenerek geçirmek için yollara düştüğünü belirten Bakan Avcı, Tükkiye’nin dinamik bir ülke olduğunu, yatırımların geçmiş yıllara göre arttığını ve daha da artacağını söyledi.
 
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, AK Parti Eskişehir İl Teşkilatı tarafından TCDD TÜLOMSAŞ Bahçesi’nde düzenlenen düzenlenen bayramlaşma programına katıldı.
 
Eskişehir Milletvekilleri Emine Nur Günay ve Harun Karacan, AK Parti Eskişehir İl Başkanı Dündar Ünlü, il ve ilçe teşkilatı başkanlarının yanı sıra çok sayıda partilinin yer aldığı programda konuşan Bakan Avcı, paket turların bu yıl iki katına çıktığını ve bunun da bir rekor anlamına geldiğini dile getirdi.
 
Türkiye İşte Böyle Dinamik Bir Ülke
 
“Milyonlarca kişi, bayram için memleketlerinde ya da tatil yörelerinde. Bu bayram 20 milyon Türk vatandaşı bayram için ziyaretlere gidiyor. Olağanüstü hal uygulanan bir ülkede insanlar, bayramlarını ailelerinin, yakınlarının yanında geçirmek için ya da tatil yörelerinde dinlenerek geçirmek için yollara düştü. 11 milyon vatandaşımız karayollarıyla, 2,5 milyon vatandaşımız havayoluyla, bayram ziyaretlerine gitti. 1,5 milyon da demiryollarıyla seyahat ediyor. Türkiye işte böyle dinamik bir ülke.”
 
Yatırımlarımız Geçmiş Yıllara Göre Artıyor
 
“Her alanda yatırımlarımız geçmiş yıllara göre artıyor, daha da artacak. Bayram sonunda okullarımız açılacak ve 18 milyon çocuğumuz okullarına kavuşacak. 1 milyon 300 bin yavrumuz yeni okula başlayacak. Türkiye pek çok AB üyesi ülkesinin nüfusundan çok daha fazla öğrencisini en ideal şatlarda okutmak için seferber olmuş durumda."
 
Rekorları Egale Ediyoruz
 
Geçen yıl 350 bin paket tur satılmıştı. Bu ise yıl tam iki katına çıktı. Avrupa'dan gelen gelen 250 bin ile 1 milyona yaklaştı. Bu paket tur satışlarında bir rekor anlamına geliyor.
 
Bütün bunlar ne zaman oluyor? Daha 15 Temmuz’da, iki ay önce dünyada pek az örneği görülen vahşetle hatta örneği hiç görülmemiş vahşetle bir kalkışma, darbe teşebbüsü yaşamış, bir ülkede oluyor.
 
Türkiye, 15 Temmuz'un o karanlık gecesinin bütün olumsuz etkilerini bu kadar kısa sürede bertaraf etmekle kalmadı, geçmiş yıllara ait birtakım rekorları da egale etmeye başladı. Onları aşmaya başladık. Daha iyi olacağız. Yeter ki bu coşkumuzu, bu inancımızı, bu imanımızı yitirmeyelim.”
 
(13.09.2016)
 
 
  • ESK16.jpg
  • ESK13.jpg
  • ESK11.jpg
  • ESK15.jpg