BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
Font -  Font +

İNSANLIĞIN GÜNCEL SORUNLARI İSTANBUL’DA TARTIŞILDI

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, dünya çapında isim yapmış filozofları İstanbul’a yeniden davet etti.

Bakan Avcı: “İstanbul’da güzel günler geçirdiğinizi ve çok verimli bir toplantı yaptığınızı biliyorum. Sizinle İstanbul’da başka vesilelerle de birlikte olmaktan onur duyarız.”
         
Dünyaca ünlü filozoflar, insanlığın güncel sorunlarını tartışmak üzere bu kez İstanbul’da bir araya geldi.
 
Uluslararası Felsefe Enstitüsü tarafından her yıl farklı bir ülkede düzenlenen ‘Uluslararası Felsefe Günleri’ dünya çapında isim yapmış filozofları, insanlığın güncel sorunlarına felsefe penceresinden bakmak ve katılımcılarına yeni anlamlar kazandırmak hedefiyle bu yıl İstanbul’da buluşturdu.
 
‘Değer, Değerler ve Anlam’ başlığı ile 6-9 Eylül tarihleri arasında toplanan uluslararası kongre Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı’nın da katıldığı gala gecesiyle son buldu.
 
Dünyaca ünlü filozoflarla İstanbul’da başka vesilelerle yeniden bir araya gelmekten onur duyacaklarını dile getiren Bakan Avcı, gala yemeğinde yaptığı kısa konuşmasında, “İstanbul’da güzel günler geçirdiğinizi ve çok verimli bir toplantı yaptığınızı biliyorum. Sizinle İstanbul’da başka vesilelerle de birlikte olmaktan onur duyarız.” dedi.
 
'Uluslararası Felsefe Günleri' buluşması Enstitü Başkanı ve Maltepe Üniversitesi Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. İoanna Kuçuradi’nin öncülüğünde gerçekleştirildi. 
 
Romanya Millî Eğitim ve Bilimsel Araştırma Bakanı ve aynı zamanda Uluslararası Felsefe Enstitüsü üyesi Prof. Dr. Mircea Dumitru ile Enstitü'nün Genel Sekreteri Prof. Dr. Bernard Bourgeois ise organizasyonun diğer katılımcıları arasında yer aldı.

(19.09.2016)
 
  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 6.jpg
  • 5.jpg