BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
Font -  Font +

BAŞBAKAN’DAN TURİZMCİLERE YAKIT DESTEĞİ MÜJDESİ

Başbakan Binali Yıldırım 65. Hükümetin ilk 100 gününü değerlendirdiği toplantıda kültür ve turizm alanlarında önemli açıklamalarda bulundu.
 
Uçak yakıt desteği yıl sonuna kadar uzatılacak.
 
UNESCO Dünya Miras Listesi’nde Türkiye’nin varlık sayısı 16'ya çıktı.
 
Devlet Tiyatroları yeni sezona Türk sanatçıların eserleriyle başlayacak.
 
 
Başbakan Binali Yıldırım, 65. Hükümetin İlk Yüz Günü değerlendirme toplantısında kültür ve turizmden milli eğitime, ekonomiden, sağlık ve milli savunmaya birçok başlıkta önemli açıklamalarda bulundu.
 
Başbakan Yıldırım, ilgili bakanlarla birlikte gerçekleştirdiği toplantıda turistik uçak seferleri için sağlanan yakıt desteğinin yıl sonuna kadar uzatılacağını açıkladı. Turizmin toparlanmaya başladığına işaret eden Başbakan ayrıca, Türkiye’den UNESCO Dünya Miras Listesi’ne alınan varlık sayısının 16'ya çıktığını ve Devlet Tiyatroları yeni sezona Türk sanatçıların eserleriyle başlayacağını da vurguladı.
 
Dışardan Gelen Misafirler İçin Uçak Şirketlerine Verilen Destekleri Yıl Sonuna Kadar Uzatıyoruz
 
Hükümetin çalışmalarını değerlendiren Başbakan Yıldırım, turizme kötü başladıklarını ifade ederek, "Rusya ile ilişkilerimiz maalesef iyi değildi. Artık Rusya'yla, İsrail'le ilişkileri normalleştirdik. Şimdi inşallah diğer ülkeler Mısır'la, Suriye ile de kısa sürede ilişkileri normalleştirmek için Türkiye ciddi bir atağa geçti. Diğer ülkelerle de bu yönde çalışmalarımızı sürdürüyoruz." şeklinde konuştu.
 
Turizmde işlerin yavaş yavaş toparlandığını belirten Başbakan, “Türkiye bölgede herkesin umut bağladığı bir ülkedir. Türkiye'deki güven ve istikrar bozulursa dünyanın dengesi değişir. Bunun neye mal olacağını 15 Temmuz gecesi milletimiz yaşadı. Turizmde işler toparlanıyor. Sezonun en yüksek dönemindeyiz ve artış başladı. Hem dışarıdan gelişler, hem Ramazan ve Kurban Bayramları uzun olduğu için ciddi canlanma oldu.” dedi.
 
İç turizmde ciddi anlamda canlanma yaşandığına dikkati çeken Başbakan Yıldırım, dışardan gelen misafirler için uçak şirketlerine verilen destekleri yıl sonuna kadar uzatacaklarını bildirdi.
 
 Devlet Tiyatroları Yeni Sezona Türk Sanatçıların Eserleriyle Başlayacak
 
UNESCO'nun önemli bir toplantısının İstanbul'da gerçekleştirildiğini anımsatan Başbakan Yıldırım, tarihi ve kültürel miraslar anlamında Türkiye'den listeye alınan eser sayısının 16'ya çıktığını vurguladı.
 
Devlet Tiyatrolarının önümüzdeki sezonda tamamen Türk sanatçı ve yazarların eserleriyle sahne açacağını bildiren Yıldırım, bunun çok önemli bir gelişme olduğunu söyledi.
02.09.2016
  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg