BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
Font -  Font +

TURİZMDE GÖSTERGELER OLUMLUYA DOĞRU SEYREDİYOR

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı: “Türkiye’ye yönelik saldırılara, içeriden ve dışarıdan bütün engelleme çabalarına rağmen turizm alanında göstergelerin olumluya doğru seyretmeye başladığını turizmciler de vurguladılar.”
 
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, turizm sektörüyle gerçekleştirdiği düzenli görüşmeler kapsamında TÜROFED heyetini kabul etti.
 
Türkiye’ye yönelik içeriden ve dışarıdan her türlü saldırıya rağmen turizmde de göstergelerin olumluya doğru seyretmeye başlamasından duyduğu memnuniyeti ifade eden Bakan Avcı, basına kapalı gerçekleştirilen toplantıda orta ve uzun vadeli planları konuştuklarını söyledi.
 
TÜROFED Başkanı Osman Ayık ve heyeti ile İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayında görüşen Bakan Avcı görüşmenin ardından basın mensuplarını bilgilendirdi.
 
Turizmde Orta ve Uzun Vadeli Planlar Gözden Geçirildi 
 
Sektör temsilcileriyle, meslek kuruluşları ve sivil toplum kuruluşlarıyla daha önce yaptığımız toplantıda Bakanlığımız arasındaki ilişkilerin düzenli görüşmeler halinde süreceğini, sektörle münasebetlerin düzenli toplantılarla, ortak çalışma gruplarıyla sürekli istişareye dayalı olarak süreceğini söylemiştik. Nitekim benzer toplantıları sektördeki diğer temsilci kuruluşlarla da yapıyoruz.
 
Sayın Osman Ayık’ın başkanlığındaki heyetle bugün yaptığımız toplantıda bugüne kadar birlikte yaptığımız çalışmaların sonuçlarını gözten geçirdik. Bugün itibariyle yapmamız gerekenleri, orta ve uzun vadeli planlarımızı konuştuk.
 
Turizmde Göstergeler Olumluya Dönüyor
 
Sektör ve sektörün temsilcileriyle uyum içerisinde, istişareli olarak hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Toplantıya katılan arkadaşlarıma da bu vesileyle teşekkür ediyorum. Güzel haberler verdiler.
 
Türkiye’ye yönelik saldırılara, içeriden ve dışarıdan bütün engelleme çabalarına rağmen turizm alanında da göstergelerin olumluya doğru seyretmeye başladığını onlarda vurguladılar. Özellikle de bundan mumnun oldum. İnşallah bunları birlikte daha da ileriye taşıyacağız.   
 
(28.07.2016)
 
  • 1.JPG
  • 2.JPG
  • 3.JPG
  • 4.JPG
  • 5.JPG
  • 6.JPG
  • 7.JPG
  • 8.jpg