BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
Font -  Font +

TÜRKİYE'YE DİZ ÇÖKTÜRMEK İSTEYEN DÜŞMANLARA GEÇİT YOK

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı: “Pek çok yabancı bağlantıları olan, farklı istihbarat birimleri tarafından kullanılan FETÖ, Türkiye'ye diz çöktürmek isteyenlerin aleti olarak bu senaryoları ortaya koydu ama millet bir bütün halinde ayağa kalktı ve 'dur' dedi.”

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, FETÖ’nün darbe girişimine karşı tüm yurtta başlatılan “demokrasi nöbeti”nin 13. gününde Bilecik Cumhuriyet Meydanı’nda vatandaşlarla birlikteydi.
Darbelere karşı durmak için meydanları terk etmeyen vatandaşlara hitap eden Bakan Avcı, Türkiye’nin her yerinde, 81 ilde olduğu gibi Bilecik’te de milletin ayakta olduğunu belirtti.

Bakan Avcı, herkesin gündüz işine gittiğini akşamları ise “demokrasi nöbeti”nde alanları doldurduğunu aktardı.
 
Su Uyur, Düşman Uyumaz. Onun İçin Ayaktayız, Nöbetteyiz

“Hepimiz gündüz işimizde gücümüzdeyiz. Sabah işimize gidiyoruz, evlerde ev hanımlarımız işlerini yapıyorlar, akşamları da bütün Türkiye nöbete geliyor elhamdülillah. Zor zamanlardan geçiyoruz ama çok şükür kitlenin beli kırıldı. Uyanık olmak zorundayız. Hepiniz büyüklerinizden duymuşsunuzdur. Su uyur, düşman uyumaz. Onun için ayaktayız, nöbetteyiz. Ne zamana kadar, Başkomutan, Cumhurbaşkanımız, 'Teşekkür ederim, nöbetlerimizi bitirdik diyene kadar buradayız. Bu sadece bir kalkışma, bir darbe teşebbüsü değil. Bu aslında Türkiye'ye diz çöktürme operasyonuydu. Pek çok yabancı bağlantıları olan, farklı istihbarat birimleri tarafından kullanılan Fetullahçı Terör Örgütü, Türkiye'ye ye diz çöktürtmek isteyenlerin aleti olarak bu senaryoları ortaya koydu ama millet bir bütün halinde ayağa kalktı ve 'dur' dedi. Türkiye'ye diz çöktürtmek isteyen düşmanlara da geçit yok dedi, elhamdülillah.

Fox Tv diye bir Amerikan kanalı var. Onun Türkiye'de de uzantısı var. Bu Amerikan kanalı zaten nefret söylemleriyle meşhur olan bir kanal. Evvelki gün bu kanala çıkan Sebastian Gurka diye bir CIA danışmanı, İngiliz asıllı biri açıkça şunu söylüyor, Eskişehir'de gösterdim. Diyor ki,  'İyi çocuklar kaybettiler.' İyi çocuklar dediği, hani 12 Eylül'den önce bizim çocuklar başardılar diyorlardı ya. Şimdi iyi çocuklar dediği işte Ankara'da Meclis'i bombalayan, helikopterlerde sivil halkı tarayan, tankları silahsız insanların üzerine süren, namussuz, çete mensuplarını kastediyor. İyi çocuklar dedikleri onların iyi çocukları. Onlar kaybettiler diyor. Evet sizin iyi çocuklarınız kaybetti. Evet kaybetmeye de mahkumlar. Ebediyen kaybedecekler, çünkü bu millet ayakta. 2005 yılında, bugün değil, dün değil, Eskişehir'de, Bilecik'te değil, Diyarbakır'da Recep Tayyip Erdoğan dedi ki 'Tek vatan, tek millet, tek devlet, tek bayrak.' İşte bugün bütün Türkiye, tek vatanda, tek bayrakla, tek devlet için ayakta. Sizlerden ricam bu nöbeti dediğim gibi, bütün Türkiye'de olduğu gibi tamam inşallah denilene kadar sürdüreceğiz. Yorgunluk alameti de görmüyorum. Hiçbir yerde görmüyorum. Bilecik'te de görmüyorum.

Ne yapacağız, aynı zamanda özellikle hanım kardeşlerimiz için söylüyorum, dualarımızı hiç eksik etmeyeceğiz. Bu Cenab-ı Hakk'ın lütfu, keremidir. Bunu da hiç unutmayacağız. Dualarımızı hiç eksik etmeyeceğiz.  Bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Özellikle Pazaryeri'nden özel harekatçı Zafer Koyuncu kardeşime bu vesileyle bir kere daha Allah'tan rahmet diliyorum Onları dualarımızdan eksik etmeyelim. Allah şefaatlerine nail eylesin. Hepinizi Allah'a emanet ediyorum. Gazanız mübarek olsun, güzel günlerde, güzel gecelerde yine birlikte olmak dileğiyle hepinizi hasretle, muhabbetle kucaklıyorum.”
28.07.2016
  • 1.JPG
  • 2.JPG
  • 3.JPG
  • 4.JPG
  • 5.JPG
  • 6.JPG
  • 7.JPG