BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
Font -  Font +

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI NABİ AVCI ESKİŞEHİR’DE

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, çeşitli etkinlik ve programlara katılmak üzere Eskişehir’de.
 
Bakan Nabi Avcı Eskişehir programına, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Nasreddin Hoca Anma Etkinlikleri'ne katılarak başladı.
 
Sivrihisar ilçesindeki etkinliklerin ardından iki Bakan, Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nca Eskişehir’e kazandırılan tesislerin Valilik Meydanı'ndaki toplu açılış ve temel atma törenine katıldı.
 
Törende konuşan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, açılış ve temel atma işleminin gerçekleştirileceği 7 tesis için toplam 40 milyon lira bütçe ayrıldığını belirtti. Temeli atılan baraja da Nasreddin Hoca’nın isminin verildiğini aktaran Bakan Eroğlu, Nasreddin Hoca’nın bir filozof, büyük bir insan olduğunu söyledi.
 
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ise konuşmasında, 13 yılda Eskişehir’e kazandırdıkları için Bakan Veysel Eroğlu’na ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederek Eskişehir’in 13 yılda 13 milyar liralık yatırım aldığını aktardı.
 
Konuşmaların ardından Bakan Avcı ve Eroğlu ile beraberindekiler, arasında Sivrihisar Nasreddin Hoca Barajı’nın da bulunduğu tesislerin temel atma törenini ve açılışını gerçekleştirdi. Tören sonunda vatandaşlara fidan dağıtımı yapıldı.
 
03.06.2016
 
  • 1.JPG
  • 2.JPG
  • 3.JPG
  • 4.JPG