BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
Font -  Font +

2. ÜSKÜDAR KİTAP FUARI BAKAN AVCI’NIN KATILIMIYLA AÇILDI

Bu yıl ikincisi düzenlenen Üsküdar Kitap Fuarı, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı’nın katılımıyla Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezinde  açıldı.
 
Üsküdar Belediyesince bu yıl “İyi ki Kitaplar Var” sloganıyla düzenlenen Fuarın açılışında konuşan Bakan Avcı, Kültür ve Turizm Bakanı olarak ilk resmî programının bir kitap fuarı olmasından memnuniyet duyduğunu belirtti.

Bakan Avcı, uzun konuşarak katılımcıların kitapla buluşmasını engellemek istemediğini aktardı ve şöyle devam etti:
“Sayın Belediye Başkanımız Hilmi Türkmen Bey’e çok teşekkür ediyoruz. Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz kitap fuarının hayırlara vesile olmasını diliyoruz. Hilmi Bey, biraz önce tevazu gösterdi, geçen yıl ki kitap fuarının oldukça başarılı geçtiğini söyledi. Hayır oldukça değil çok başarılı geçti, çok rağbet gördü, öğrenciler, gençler geçen yıl büyük rağbet gösterdiler. Bu yıl geçen yıla göre yelpaze daha da genişledi. 100’e yakın yayınevi ve dolayısıyla kitap çeşitlerimiz de arttı. 

Değerli yazarımız Mehmet Niyazi Bey’e özellikle teşekkür ve hürmetlerimi arz ediyorum. Bu programın şeref yazarı olarak bu yıl ki fuarımızı şeref yazarı olarak özellikle gençlerimizin lise ve üniversite öğrencilerimizin Mehmet Niyazi Bey’in eserlerine gösterdikleri ilgiyi zaten biliyorum. Geçen yıl ki fuarda da buna şahit olmuştum ama inşallah bu daha da artarak devam edecek. Emeği geçen bütün arkadaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
 
Kültür ve Turizm Bakanı olarak ilk resmî programımı da Üsküdar’da ve bir kitap fuarında yapıyor olmaktan çok mutlu olduğumu da özellikle söylemek istiyorum.”

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen de geçen sene fuarın çok verimli geçtiğini bu yıl da bunun artarak devam edeceğini belirtti.

Konuşmaların ardından Üsküdar Belediye Başkanı  Hilmi Türkmen, Bakan Avcı’ya ve bu yıl fuarın şeref konuğu olan usta kalem Mehmet Niyazi’ye çeşitli hediyeler takdim etti. Bakan Avcı, açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından fuarı gezdi, kitaplarla buluşmak için gelen vatandaşlarla ve çocuklarla sohbet etti.

Beşir Ayvazoğlu, Tarık Tufan, Yavuz Bülent Bakiler ve daha birçok yazarın konuk olacağı fuar 4 Haziran’a kadar kitap dostlarına açık olacak.
 
28.05.2016 
 
 
  • 1.JPG
  • 2.JPG
  • 3.JPG
  • 4.JPG
  • 5.JPG
  • 6.JPG
  • 7.JPG