BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
Font -  Font +

BAKAN ÖMER ÇELİK’TEN ADANA’YA BAYRAM ZİYARETİ

  
 
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Ramazan Bayramı’nın ilk günü memleketi Adana’daydı. Bakan Ömer Çelik ilk olarak 75. Yıl Sanat Galerisi’nde düzenlenen törene katılarak hemşehrileri ile bayramlaştı.
 
Törende Adanalılara seslenen Bakan Ömer Çelik, Türkiye’nin Musul Başkonsolosu’nun da aralarında bulunduğu rehin tutulan 49 vatandaşımızın bayram günü aileleriyle birlikte olamamalarının üzüntüsünü yaşadığını belirtti.
 
Bu Günlerin Hayır ve Barış Getirmesini Diliyoruz
 
“Bu bayramda içimizde bir burukluk var. İsterdik ki, Musul’da rehin bulunan değerli kardeşlerimiz de aramızda olsun. Bilhassa onların ve onların ailelerinin bayramlarını kutluyorum.
 
İçimizi yakan hadiseler var. Kerkük’teki, Musul’daki Türkmenlerin bayramını bilhassa kutluyoruz. Gazze’deki kardeşlerimizin bayramını kutluyoruz.
 
Etrafımızda bizim gibi huzur içerisinde ramazanını geçirememiş olan, bizim gibi huzur içerisinde bayram yapamayan -hangi etnik grupta olursa olsun- herkese bu günlerin hayır ve barış getirmesini diliyoruz.
 
Valimiz, belediye başkanlarımız, Adanamızın tüm ileri gelenleri özellikle burada hep birlikteyiz ve kardeşlik içerisinde bu bayramı kutluyoruz. Cenab-ı Allah nasip etti ve bu ramazanı da gördük. Herkese aileleriyle birlikte nice ramazanlar, nice bayramlar temenni ediyorum. Bilhassa Adanalıların daha büyük huzurlara kavuşması temennisiyle hayırlı bayramlar diliyorum.”
 
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik daha sonra Ak Parti İl Başkanlığına geçerek temaslarda bulundu.
 
(11.08.2014)
 

  • BAKAN ÖMER ÇELİK’TEN ADANA’YA BAYRAM ZİYARETİ
  • BAKAN ÖMER ÇELİK’TEN ADANA’YA BAYRAM ZİYARETİ
  • BAKAN ÖMER ÇELİK’TEN ADANA’YA BAYRAM ZİYARETİ
  • BAKAN ÖMER ÇELİK’TEN ADANA’YA BAYRAM ZİYARETİ