BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ


TARİHİ TAŞKÖPRÜ’DE İFTAR YEMEĞİ

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Adana’ya bir ziyaret gerçekleştirdi. İlk olarak Valiliği ziyaret eden Bakan Ömer Çelik, iftar ve sahurda vatandaşlarla buluştu.
 
Bakan Ömer Çelik’in programının önemli duraklarından biri Adana’nın simgesi tarihi Taşköprü’de Yüreğir Belediyesi tarafından düzenlenen iftar yemeği oldu.
 
Seyhan Nehri’nin iki yakasındaki iki ilçeyi birleştiren tarihi köprü üzerinde geleneksel olarak düzenlenen iftar yemeğinde Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, iftar öncesi masaları tek tek gezerek vatandaşlarla sohbet etti.
 
Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından semazenlerin gösterileriyle renkli anlara sahne olan Taşköprü’de vatandaşlara hitap eden Ömer Çelik, birlik, dirlik ve düzen içinde nice Ramazanlara ulaşılmasını dileyerek, bu tarihi mekanda Adanalılarla buluşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
 
‘Hiç Kimse Vatandaşın İradesine İpotek Koymamalı’
 
Bakan Ömer Çelik, Taşköprü’de düzenlenen iftar yemeği öncesi Adana Valiliğini ziyaret etti.
 
Yeni atanan Vali Mustafa Büyük’ün Adana’ya büyük hizmetler yapacağına inandığını söyleyen Bakan Ömer Çelik, Cumhurbaşkanlığı seçimini değerlendirerek, gazetecilerin sorularını yanıtladı.
 
Türkiye’nin her zaman olduğu gibi istikrar ve güven içinde yoluna devam ettiğine vurgu yapan Ömer Çelik, geçtiğimiz yerel seçimlerde olduğu gibi önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçiminde de vatandaşların ülkenin her yerinde özgür bir biçimde iradelerini ortaya koyacaklarını söyledi.
 
Gazeteciler tarafından, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “tıpış tıpış gelip oylarını kullanacaklar” yönündeki sözlerinin hatırlatılması üzerine, hiç kimsenin vatandaşın iradesine ipotek koymaması gerektiğini vurgulayan Bakan Ömer Çelik, “Vatandaşlarımız özgür iradeleriyle sandığa giderler. Hiç kimse vatandaşların iradesine, sandığa gitmesine ya da gitmemesine veya nasıl oy kullanacağına bu ifadelerle ipotek koymamalı. Ülkenin sahibi millettir, sokaktaki vatandaştır. Bu ülkeyi eskiden olduğu gibi bir takım güç odakları yönetmeyecek. Sokaktaki vatandaş yönetecek. Dolayısıyla bu ülkede en saygıdeğer kavramların kullanılması gereken kesim vatandaşlarımızdır. Vatandaşlarımızla, onların özgür iradeleriyle konuşurken daha saygılı ve titiz ifadeler kullanılmasını biz tavsiye ederiz.” dedi.
 
Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’nun rakiplerinin hesaplarına para yatırması ve Başbakan Erdoğan’ın da bu parayı iade etmesi ile ilgili soruyu da yanıtlayan Bakan Ömer Çelik; seçimin bir rekabet olduğunu, kimsenin aday olduktan sonra bir başkasının tavsiyesine ya da maddi yardımına ihtiyacı olmadığını, önemli olanın herkesin aday olduktan sonra kendi arkasındaki kitleyi ikna etmeye çalışması olduğunu söyledi.
 
Çukurova Havalimanı ve Tarsus-Kazanlı Turizm Projesi ile ilgili başka bir soru üzerine Hükümetin bu konulardaki iradesinin yüksek olduğunu belirten Ömer Çelik konuşmasını şöyle sürdürdü:
 
“Çukurova Havalimanı ile ilgili bir problem yok. Çukurova Havalimanı’nın yapılması konusunda Hükümetin iradesi yüksektir. Burada bir bölgesel havalimanı yapılacak ve bütün bu bölgenin kalkınmasına katkıda bulunacak.
 
Kazanlı ile ilgili ortaya çıkan haberleri de izledim ve açıklama yapma ihtiyacı bile hissetmedim. Muhakkak suretle orası bir turizm destinasyonu olarak bölgeye kazandırılacak. Bununla ilgili bir şüphe yok. Ancak bununla ilgili bir geciktiren varsa ya da mükellefiyetini yerine getirmeyen varsa tahsisini iptal ederiz. Ama her halükarda biz orayı turizme kazandıracağız. Bununla ilgili irademiz tam.”
 
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Valilik ziyaretinin ardından tarihi Taşköprü’de katıldığı iftar yemeğinden sonra AK Parti Adana İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. Bakan Ömer Çelik, ziyaretinin ardından Ulu Cami’de düzenlenen sahur programında vatandaşlara buluştu.

(16.07.2014)
 
  • Taş Köprüde İftar Yemeği
  • Taş Köprüde İftar Yemeği
  • Taş Köprüde İftar Yemeği
  • Taş Köprüde İftar Yemeği
  • Taş Köprüde İftar Yemeği