BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
Font -  Font +

UZAK DOSTA KAMERUNDAN ZİYARET

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Kamerun Turizm ve Rekreasyon Bakanı Bello Bouba Maigari ile bir araya geldi.
 
Basına kapalı gerçekleşen görüşmede konuk Bakan, bölgenin en istikrarlı ülkelerinden biri konumundaki Kamerun’a eğitim, altyapı çalışmaları ve turizm formasyonu gibi konularda Türkiye’nin destek vermesini beklediklerini dile getirdi.
 
Bakan Çelik de, Kamerun’un turistik ve kültürel zenginliğinin büyük bir potansiyel içerdiğini, Kamerun’daki konaklama tesislerinin hizmet kalitesini yükseltmek ve ülkenin altyapısını geliştirmek başta olmak üzere Türkiye’nin her alanda yardıma hazır olduğunu belirtti.
 
 
Bakan Çelik, görüşmeye ilişkin detayları twitter hesabı aracılığıyla paylaştı.
 
“Kamerun eski Başbakanı ve Turizm Bakanı misafirimizdi” diyen Çelik, tweetlerine “Kendisiyle Kamerun'u, Afrika'nın istikrarını, Orta Afrika'daki olayları, Türkiye-Kamerun arasında ne tür işbirliği yapabileceğimizi konuştuk. Türkiye'nin Afrika'ya dönük aktif ilgisinin olumlu sonuçlarının her yerde fark edildiğini gördük. Türkiye, Afrika'da her yerde sömürgeci zihniyet ve oryantalist bakıştan uzak bir dost olarak algılanıyor.” şeklinde devam etti ve “Afrika her zaman aklımızda.” diyerek paylaşımlarını bitirdi.
 
Konuğunun getirdiği armağana ilişkin ise Bakan Ömer Çelik, “Kendisi bize Afrika'da soyu tükenmekte olan bir fil türünü ifade eden bir eser getirdi.” tweetiyle bilgi verdi.
 
  • KAMERUN (5)
  • KAMERUN (4)
  • KAMERUN (3)
  • KAMERUN (2)
  • KAMERUN (1)
 
(12.12.2013)