BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
Font -  Font +

BAKAN ÇELİK ADANA’DA

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Torun'un Adana'daki tanıtım toplatısına katıldı.
 
Adana Şakirpaşa Havalimanı’nda büyük bir coşkuyla karşılanan Bakan Çelik, AK Parti İl Başkanlığını ziyaret etti. Yüreğir Serinevler Spor Salonu'ndaki 'Büyük Buluşma' isimli toplantıya katılmadan önce kent merkezinde bir süre yaya olarak gezen Ömer Çelik, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Torun’la esnaf ziyareti yaptı. Esnafın ve vatandaşların sıkıntılarını dinleyen Bakan Çelik, hemşehrileri ile hatıra fotoğrafı çektirdi. Çelik, daha sonra Abdullah Torun’la birlikte başlattığı yerel seçim kampanyası toplantısına dolmuşla gitti.
 
 
Sadece Hakk'ın ve Halkın Önünde Eğiliriz
 
Merkez Yüreğir ilçesinde büyük ilgi gören toplantıda konuşan Bakan Ömer Çelik, salonda bulunanlara Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını ileterek; “Başbakanımız, Abdullah Torun Bey kardeşime İl Başkanımız ve Milletvekillerimiz varken bir şey söyledi ve iki cümleyi geçmedi. Arkadaşlara söyleyin, bu sefer Adana’yı istiyorum. Onlar ne yapacaklarını bilirler." dedi.
 
Çelik, 11 yıldır halkın kendilerine  'Dik durun, eğilmeyin!' dediğini de anımsatarak konuşmasını şöyle sürdürdü:  “Ben de size diyorum ki sizin kurduğunuz partinin yöneticileri zaten dik durmaktan başka bir şey bilmezler. Onun için 'Dik dur, eğilme!' en çok onlara yakışır. AK Parti sadece Hakk'ın ve halkın önünde eğilir. Başka bir şeyin önünde eğilmez.”
 
 
Adana’yı Aklımızdan Çıkarmayacağız
 
AK Parti kadrolarının bir sürü belaya, sıkıntıya, provokasyona, tuzağa direnmesi ve bu iradeyi koymasının partililerin sayesinde olduğunu vurgulayan Çelik, “İnşallah üç şeyi yerine getirirsek, aklımızdan üç şeyi çıkarmazsak inşallah seçimin ertesi sabahı Belediyenin önünde buradaki gibi toplantı yapacağız. Seçim gününün ertesi sabahına kadar aklımızdan üç şeyi çıkarmayacağız. Bu üç şey de Adana, Adana ve Adana” dedi.
 
Kürsülere çıkıldığı zaman halkın lütfederek büyüklük gösterdiğini ve övgüler yağdırdığını anlatan Çelik, konuşmasını şöyle sürdürdü:
 
Hepinizden Çok Çalışacağıma Söz Veriyorum
 
“Bizimle ilgili övücü sloganlar atıyorsunuz. Allah şahittir ki hepimizden daha çok çalıştınız. Allah şahittir ki arka sırada oturanların, ön sırada oturanlardan daha fazla hakkı vardır.
 
Size tek bir şey söyleyeceğim, çok da parası olmayan bir ilçe teşkilatımızda 9 yıldır değişmeyen bir arkadaşımız var. O teşkilatın çayını, temizliğini o yapıyor. Her organizasyonuna o koşuyor. Allah’a yemin ederim ki onun Ömer Çelik’ten bu partide daha fazla hakkı var.
 
Arka sıralarda oturanlar, isimleri burada zikredilmeyenler, isimleri anons edilmeyenler, toplantılarda konuşma imkânı olmayanlar, sabırla 2-3 saat toplantının başlamasını bekleyenler ben de size söz veriyorum. Hepinizden daha çok ben çalışacağım. Hepinizden daha çok ben koşacağım.
 
Sizlerin her yere ulaşacağınızı biliyorum. Sizin her vatandaşımıza ulaşacağınızı biliyorum. Ama ben size yemin ediyorum ki, bana bu övgü cümlelerini söyleyenlere yemin ediyorum ki, Allah bana sağlık versin, Allah bana güç kuvvet versin hepinizden daha fazla ben çalışayım."
 
Türkiye Sizlerin Sayesinde Bölgesinin Büyük Bir Güç Merkezi Haline Geldi 
 
"Bu parti bir faninin hayatında asla nasip olmayacak imkânları nasip etti bize. Bunun adını imkan koyunca birilerinin aklına para, pul, rant gelir. Biz ise böyle anlamayız.
 
Allah bize nasip etti. Bu milletin hayır duası bu parti sayesinde üzerimize sağanak yağmur gibi yağdı. Allah bize nasip etti. Bu milletin imkânlarını, bu milletin gücünü, bu milletin kuvvetini Somali’den Moğolistan’a, Gazze’den Bosna’ya sizin sayenizde götürdük.
 
Hepiniz haklı olarak ilçelerinizle ilgili güzel taleplerde bulunuyorsunuz ve kuşkusuz daha fazlasına layıksınız. Biz de kuşkusuz daha fazlasının olmasını istiyoruz. 10-11 sene evvel, bu memleket krizlerden çıkamazken bunun olmasının tek yolu şuydu: Sizlerin bu salonlarda bir araya gelmeniz ve bu ülkenin iradesine el koymanız.
 
İşte bu sağlandıktan sonra aradan 11 yıl geçti ve 11 yıl sonra dünün kriz içerisinde olan Türkiyesi bugün bölgesinin büyük bir güç merkezi haline geldi. Bunun yegâne kuvvet kaynağı sizlersiniz. Biz sizin adınıza önce Allah, sonra millet denilen yolda hep beraber yürüyoruz."
 
 
Bizlerde Makam Hakk'a ve Halka Karşı Sorumluluğu Artırır
 
"Önümüzde çok önemli bir yerel seçim var. Bu salonları dolduranlar hepiniz bir olacaksınız. Beraber olacaksınız. Birbirinizden ayrılmayacaksınız. Ben size söz veriyorum. Ben sizden çok daha fazla koşacağım. Siz üç vardiya ile çalışın, ben tek vardiya ile çalışacağım. Çünkü AK Parti’de makamdaki yerin yükseldikçe, protokoldeki yerin yükseldikçe sorumluluğun artar. İmkânın, gücün arttıkça, makamın büyüdükçe sorumluluğun büyür. O sebeple ben şahidim ki, sizler vazifenizi yerine getirdiniz. Sizler hakka karşı, halka karşı sorumluluğunuzu yerine getirdiniz. Bu ülke ne kazanmışsa ne elde etmişse bu ülkeye bizler ne kazandırmışsak bu sizin desteğiniz, kuvvetiniz, büyüklüğünüz sayesinde oldu."
 
Adana’ya Daha Fazlasını Yaparak Daha Çok Büyüteceğiz
 
"Bazı ülkelerin petrolü var, bazı ülkelerin ekonomik kaynakları var, altyapı, üstyapıları, doğal zenginlikleri var. Ama herkes biliyor ki, Türkiye’nin petrolü yok, Türkiye’nin madenleri yok. Ama Türkiye’nin sizin gibi bir milleti var.
 
Sizlerin verdiği güçle, destekle, Başbakanımızın liderliğinde bu hareket hiçbir şeyden korkmadan, hiçbir şeyin önünde eğilmeden sürekli büyük bir kuvvetle, sürekli sizin arkanızda gösterdiğiniz iradeye sahip çıkarak, bu iradenin peşinde koşarak hiçbir şekilde yönünden sapmadı. Bundan sonra sizden istediğimiz şudur: Hep beraber Adana için yeni bir irade koyacağız. Adana’yı daha çok büyüteceğiz. Adana’yı daha ileri bir yere getireceğiz. Adana için daha fazlasını yapacağız."
 
Birlik ve Beraberlikle Gücümüze Güç Katacağız
 
"Biz büyük bir kadroyuz. Biz büyük bir ekibiz. Bizde AK Parti’de siyaset yapmakla, AK Partili olarak siyaset yapmak arasında fark var. Pek çok kıymetli belediye başkan adayımız, aday adayımız vardı. Her biri birbirinden kıymetli arkadaşlarımız vardı. Halen bu arkadaşlarımız bu çalışmalarına devam ediyorlar.
 
Genel Merkezimiz anketler yaparak, teşkilatımıza sorarak, başka izlenimler alarak bazı aday arkadaşlarımızı aday olarak belirledi. Bunun neticesi olarak büyükşehirler başta olmak üzere kademe kademe bunlar açıklanıyor. Ama görüyorsunuz, AK Parti’nin içerisinde küslük yok, dargınlık yok. Hep beraber yolumuza devam ediyoruz. Bütün ilçelerimiz burada. 15 ilçemiz burada. Bütün siyaset arkadaşlarımız burada. Hepimiz biriz, hepimiz beraberiz. Şu andan itibaren de gücümüze güç katacağız. Hep beraber koşturacağız. Adana Büyükşehir Belediyesinin AK Partili olması için çalışacağız."
 
 
Adanalılığa Yeni Bir Soluk Getireceğiz
 
"Bizim partimizde makam, mevki, protokoldeki yerin sorumluluğu değişmez. Kimin protokoldeki yeri daha yukarıya çıkıyorsa kimin makamı protokolde daha ileriye gidiyorsa o diğerlerinden daha çok çalışmak zorundadır.
 
Her arkadaşımızın çok çalışacağına inanıyorum. Ama hep beraber şunu göreceğiz, şuna kavuşacağız: Adana’da yapacağımız iş, biz sadece Adana’nın Büyükşehir Belediyesinin AK Partili olması için yeterince oy almaya, daha çok oy almaya uğraşmayacağız. Bunun ötesinde bir yere gideceğiz. Örselenmiş, Adanalılık kimliği yıpratılmış, incitilmiş insanımızı yeniden Adanalılık kimliği altında aynı duygudaşlık, aynı kaderdaşlık, aynı kardeşlik altında inşallah bu seçim boyunca ondan sonra da Belediye Ak Partili olduğu zaman önümüzdeki bütün yıllar boyunca bir araya getireceğiz ve kardeşliği yeniden tesis edeceğiz. Hep beraber sadece Adana Büyükşehir Belediyesini almakla kalmayacağız, Adanalılığa yeni bir soluk getireceğiz."         
 
Bizim Meselemiz Adana’ya Yeni Bir Boyut, Yeni Bir Gelişme İvmesi Kazandırılmasıdır
 
"Büyükşehir Belediyesini almamız yetmez, biz 15 ilçenin 15’ini de istiyoruz. Hiçbir ilçemiz yaban ellerde kalmasın. İktidarımız döneminde istikrar sayesinde, ekonomik büyüme sayesinde bütün iller akan oluktan testilerini dolduruyorlar. Adana bunu daha fazlasıyla hak etmektedir. Dolayısıyla sadece meselemiz 30 Mart seçimlerinde Büyükşehir Belediyesinin alınması meselesi değildir. Aynı zamanda meselemiz Adana’ya yeni bir boyut, yeni bir gelişme ivmesi kazandırılması meselesidir."          
 
 
 • adana (1)
 • adana (2)
 • adana (3)
 • adana (5)
 • adana (6)
 • adana (7)
 • adana (8)
 • adana (9)
 • adana (10)
 • adana (11)
 • adana (12)
 • adana (13)
 • adana (14)
 • adana (15)
 • adana (4)
 
 
 
 
(08.12.2013)