BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
Font -  Font +

BAKAN ÇELİK ÖĞRETMENLERİ UNUTMADI VE BİR İLKE İMZA ATTI

24 Kasım’da Türkiye Genelinde Sahnelenen Tüm Oyunlar ve Tüm Müzeler Öğretmenlere Ücretsiz Olacak
 
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik döneminde bir ilk gerçekleşiyor. Devlet Tiyatroları, Türkiye genelinde 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde eğitim emekçilerine ücretsiz “perde” diyecek. Öğretmenler bu haftadan itibaren kimlik ibraz ederek DT gişelerinden biletlerini alabilecek.
 
Önceki yıllarda gün dolayısıyla sadece Ankara’da tek bir sahnede tek bir temsil ücretsiz olarak gösteriliyordu. İlk kez bu yıl Devlet Tiyatrolarının Türkiye çapındaki tüm yerleşik sahnelerinde 24 Kasım günü oynanacak bütün oyunlar öğretmenlerine ve ailelerine ücretsiz olacak.
 
Bakanlığın Öğretmenler Günü armağanları bununla bitmiyor. 24 Kasım Pazar günü tüm öğretmenler müzelere ücretsiz girebilecekler.
 
Kültür ve Turizm Bakanı Çelik döneminde kültürel ve sanatsal armağanlarla halkı tarih ve kültür konusunda bilinçlendirmek ve sanatı sevdirmek bir geleneğe dönüşüyor. Bakanlık daha önce de sosyal medya sayfaları aracılığıyla belirli günlerde ve etkinliklerde; festivallerinden bilet, “kültür seti”, “müzekart” ve “Piri Reis Seti” gibi armağanlar dağıtmıştı.

(16.11.2013)