BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ


BAŞBAKAN ERDOĞAN KOZAN VE CEYHAN’DA

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın katılımıyla Adana’da gerçekleştirilen açılış programları yoğun bir şekilde devam ediyor.
 
Adana programının ikinci gününde Başbakan Erdoğan ve beraberindekiler, toplam 26 milyon lira yatırımla Kozan ve Ceyhan'a kazandırılan 23 tesisin açılışını gerçekleştirdi. Başbakan Erdoğan'ın yanısıra Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun katıldığı toplu açılış törenine vatandaşların ilgisi yoğundu.

Başbakan Erdoğan’ın Stadyum Meydanı’ndaki konuşmasından hemen önce Kozanlı hemşehrilerine seslenen Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Kozan’ın birlik ve beraberliğinin Türkiye’nin istikrarına ve büyümesine katkısının yadsınamaz derecede önemli olduğunu vurguladı.
 
 

KOZAN, TÜRKİYE’NİN İSTİKRARI İÇİN DİMDİK YÜRÜMÜŞ BİR İLÇEMİZDİR

Kozan, 10 yıl boyunca her türlü zorluğa her türlü mihnete, her türlü provokasyona, her türlü meşakkate rağmen Türkiye’nin istikrarı için dimdik yürümüş bir ilçemizdir. Sürekli kararlı olarak arkamızda durmuştur, sürekli olarak beraber yol yürümüşüzdür.

Kozan’ın bu birlik ve beraberliğinin, Türkiye’nin istikrarına, ekonomik büyümesine, dış politikada büyümesine katkısı büyüktür.

Siz bu meydanları doldurduğunuz müddetçe, siz bu birlik ve beraberliği gösterdiğiniz müddetçe Türkiye 2023’e daha büyük bir irade ile yürüyecektir.

Sevgili Kozanlılar, hepiniz biliyorsunuz, tek başına Kozan ilçemiz, Türkiye’nin birçok ilinden daha çok yatırım almıştır.

İKTİDARIMIZ KOZAN’A NE VERMİŞSE KOZAN DAHA BÜYÜK BİR İRADEYLE ARKAMIZDA DURMUŞTUR

İktidarımız, partimiz Kozan’a ne vermişse Kozan daha büyük bir destek ve daha büyük bir irade ile Başbakanımız ve Hükümetimizin arkasında durmuştur.

Bundan sonrasında da hep beraber Türkiye’nin önüne çıkarılmaya çalışılan provokasyonlara, demokrasimizi, istikrarımızı bozmaya çalışanlara karşı en güçlü ses Kozan’dan gelecektir.

İŞTE KOZAN, İŞTE BAŞBAKAN

Her zaman söylüyorum, Türkiye’nin geldiği bu noktanın asıl sahipleri sizlersiniz. Bu mucizeyi, bu desteği vererek sizler yarattınız.

Biz Bakanlar, Milletvekilleri işin sadece vitriniyiz. O en arkada duranlar var ya, Türkiye’nin bu büyümesinin sahibi sizsiniz. Türkiye’nin istikrarına, demokrasisine göz dikenlere Kozan’da net bir cevap veriyoruz. Sayın Başbakanım: İşte Kozan işte Başbakan.

Kozan’daki törenin ardından Başbakan Erdoğan, beraberindeki bakanlarla birlikte Ceyhan ilçesindeki açılış programlarına katıldı.

(06.10.2013)
 
  • Başbakan Erdoğan Kozan ve Ceyhan’da
  • Başbakan Erdoğan Kozan ve Ceyhan’da
  • Başbakan Erdoğan Kozan ve Ceyhan’da
  • Başbakan Erdoğan Kozan ve Ceyhan’da
  • Başbakan Erdoğan Kozan ve Ceyhan’da
  • Başbakan Erdoğan Kozan ve Ceyhan’da
  • Başbakan Erdoğan Kozan ve Ceyhan’da