BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ


ŞEFİK BURSALI RESİM YARIŞMASI BAŞVURULARI BAŞLIYOR (21.08.2013)

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından usta ressam Şefik Bursalı’nın anısını yaşatmak amacıyla gerçekleştirilen Şefik Bursalı Resim Yarışması’nın başvuruları 2 Eylül’de başlıyor.
 
 
Plastik sanatlar alanında sanatçıların çalışmalarını desteklemek, değerlendirmek, sergilemek ve kalıcı eserler kazandırmak üzere bu yıl 13’üncüsü düzenlenen yarışmada para ödülü 7 bin 500 lira olarak belirlendi.
 
ESERLER ANKARA, İSTANBUL VE İZMİR’DE TESLİM EDİLECEK
 
Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın her yıl düzenlediği Şefik Bursalı Resim Yarışması’na verilecek eserler 02-07 Eylül 2013 tarihleri arasında Ankara’da Devlet Güzel Sanatlar Galerisi Müdürlüğü’ne, İstanbul’da Güzel Sanatlar Galerisi’ne, İzmir’de ise Resim Heykel Müzesi ve Galerisi Müdürlüğü’ne teslim edilecek.
 
Yarışmanın katılım formları ve şartnameleri Valiliklerin Kültür ve Turizm Müdürlükleri’nden, ilgili Fakülte ve Dernekler ile toplama merkezlerinden ayrıca Bakanlık web sitesinden (www.kulturturizm.gov.tr–www.guzelsanatlar.gov.tr) temin edilebilecek.
 
SERGİ EKİM AYINDA
 
Sanatçıların kendi anlatım biçimlerine uygun her türlü teknik ve malzemeyi kullanmakta serbest olduğu yarışmanın seçici kurulunda Prof. Hayri Esmer, Prof. Zahit Büyükişleyen, Yrd. Doç. Dr. Mustafa Salim Aktuğ ve Şefik Bursalı ailesini temsilen Av. Ünsal Piroğlu ile Bakanlıktan da bir temsilci yer alıyor.      
 
Yarışmaya teslim edilecek eserler içerisinden seçici kurulun sergilemeye değer bulduğu eserler ise Ekim ayı içerisinde düzenlenecek Şefik Bursalı Resim Yarışması Sergisi’nde sanatseverlerle buluşacak. 
 
(21.08.2013)