BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
Font -  Font +

AKDENİZ'E ULUSLARARASI HAVALİMANI

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ve Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ile birlikte Çukurova Havalimanı Temel Atma Töreni’nde halka seslendi.

  

MİLLETİMİZ DEMOKRASİ YÜRÜYÜŞÜNDEN VAZGEÇMEDİ

 

"27 Mayıs'tan bugüne kadar milletin iradesini çalmak, iradesinin önüne engel koymak için her türlü komplo kuruldu. Milletin iradesini çalamadıkları zaman milletin Başbakanının canını aldılar. Merhum Menderes'i şehit ettiler. Ama bu aziz millet, hiçbir şekilde demokrasi, kalkınma, adalet ve özgürlük yürüyüşünden vazgeçmedi. Kendisi için çalışan kadrolara, sivil siyasete ve demokrasiye büyük bir onur ve sadakatle güç vermeye devam etti. 27 Mayıs, bu millete yapılan her türlü kötülüğün, alçakça komplonun, bu millet karşısındaki her türlü haysiyetsiz çeteleşmenin sebebidir.”

  

ÜLKEMİZİ CAZİBE MERKEZİ YAPAN MİLLETİMİZİN İRADESİDİR

 

"Aynı imkânlar varken milletin iradesini gasp edenler, milletin iradesi karşısında çeşitli çetelerle, cuntalarla, askeri darbelerle ortaya çıkanlar, bu ülkeyi fakirleştirerek, siyasi ve ekonomik krizlere soktular. Bugün sizlerin verdiği destekle demokrasi, sivil siyaset, hakkaniyet ve adalet etrafında kenetlenmeniz sayesinde, ülkemiz her bakımdan cazibe merkezi haline gelmiştir. Avrupa'da büyük bir ekonomik kriz var. Güneyimizde, Arap devrimi ülkelerinde büyük siyasi krizler söz konusu. Ama ülkemiz, biricik Türkiye'miz, hem bu siyasi krizler karşısında, hem ekonomik krizler karşısında cazibe merkezi olmaya devam ediyor.”

  

MİLLETE HİZMET BOYNUMUZUN BORCUDUR

 

Ülkemizdeki bir havalimanı ihalesi, orta Avrupa'daki ve dünyanın pek çok yerindeki ülkelerin Gayri Safi Milli Hâsılasından daha büyük rakamlarla sonuçlandı. İşte bu mucizenin asıl sahibi sizlersiniz. Sizler bu yürüyüşünüzü devam ettirdiğiniz sürece, bu iradenizi ortaya koyduğunuz müddetçe ve kendi çocuklarınızın geleceği için sadakatle ülkeye bu vizyonu koyduğunuz müddetçe size hizmet etmek hepimizin boynunun borcudur.”

  

MEDENİYET HAVZAMIZI BÜYÜTECEK OLAN MİLLETİMİZDİR

 

“Şu anda 3 bin yıllık bir toprağın üzerinde oturuyoruz. Taşköprü 2 bin yaşında. Ama bugün Çukurova'dan, bu toplantıdan Mostar Köprüsü'ne de uzanıyoruz; Somali'deki kardeşlerimize de uzanıyoruz; dünyanın her tarafına uzanıyoruz. Çünkü biz biliyoruz ki, milletimizin iradesi sadece Çukurova'nın zenginleşmesi, Çukurova'nın büyümesi değil, bütün bir medeniyet havzamızın büyümesi anlamına gelecektir."

 

BU ESERİN SAHİBİ VATANDAŞLARIMIZDIR

 

"Bu tür törenlerde işin esası genelde protokol nedeniyle gözden kaçırılıyor. Aslında tebrik edilmesi, kutlanması ve onurlandırılması gereken tören alanını dolduran vatandaşlardır."

 

"Sizle 10 yıldır Çukurova'nın bu sıcağı altında beraberce yol yürüyoruz. Siz bıkmadan, usanmadan protokolde isminiz anılmasa bile bu alanları doldurarak her türlü meşakkate, eziyete karşı bu iradeyi ortaya koydunuz. Bu eserin sahibi olarak asıl sizi kutluyorum."

 

(28.05.2013)

 

  • Çukurova Havalimanı 01
  • Çukurova Havalimanı 02
  • Çukurova Havalimanı 03
  • Çukurova Havalimanı 04