BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
Font -  Font +

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı (23.04.2013)

BASIN AÇIKLAMASI
 

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
 

Bakan Çelik’in mesajı şöyledir:
 
 
Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve topyekûn bir halkın mücadelesi ile kazanılan Kurtuluş Savaşı’nı hukuki bir zemine oturtmak isteyen düşüncenin sonucu Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı kutlu gündür 23 Nisan. Meclisi Mebusan’ın işgal güçleri tarafından kapatılmasından sonra İstanbul’dan ümidi kesen halkın yeni umut kaynağı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasıyla zorluk ve yokluk içindeki Anadolu’nun bağımsızlığını tüm dünyaya ilan ettiği bu gün Atatürk tarafından, çok sevdiği çocuklara armağan edilmiştir.
 
 
Ulusal bağımsızlığımızın sembolü ve dünya çocuklarına armağan edilen tek ulusal bayram olan bu gün, Atatürk’ün geleceğimizin teminatı olarak gördüğü çocuklara güveninin de önemli bir göstergesidir.
 

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere milli mücadeleye destek veren tüm çalışma arkadaşlarını ve toplumun her ferdini bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyor, geleceğimizin güvencesi çocuklarımızın ve tüm milletimizin bayramını en içten duygularla kutluyorum.