BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
Font -  Font +

TURİZM SEKTÖRÜ ADANA’DA BULUŞUYOR (18.04.2013)

* Adana’nın turizm olanakları turizm haftası çerçevesinde düzenlenecek etkinliklerle tanıtılacak…
 

* Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’in katılımıyla Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek etkinlikler turizm sektör temsilcilerini Adana’da buluşturacak…
 
 
Kültür ve Turizm Bakanlığı ile 81 ilin valiliği tarafından turizmin önemine vurgu yapmak üzere 15-22 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen ve tüm yurtta çeşitli etkinliklerle kutlanan turizm haftası çerçevesinde Adana’da da kutlama etkinlikleri düzenlenecek. 
 
 
Doğal, kültürel ve tarihi değerleriyle turistik faaliyetlere ev sahipliği yapabilecek yeterli kapasiteye sahip olan Adana’nın turizm potansiyeline dikkat çekecek olan etkinliklerde ilin turizm olanakları tanıtılacak.
 
 
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’in başlatacağı kutlama programına TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, TYD Başkanı Turgut Gür, ÇUKTOB Başkanı ve TUROFED Yönetim Kurulu Üyesi Tayyar Zaimoğlu, TUROB Genel Müdürü Şükran Özdemir, Antalya Rehberler Odası Başkan Yardımcısı Hayati Korucu ile çok sayıda davetli katılacak.
 
 
Sabancı Kültür Merkezi’nde, 20 Nisan tarihinde, saat 10.30’da açılışı yapılacak etkinlik programında halk dansları, su ve hava sporları gösterileri ile yöresel yemek yarışması ve Türk halk müziği konseri yer alıyor.