BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ


KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI ÖMER ÇELİK ADANA REKORTMENLERİ ÖDÜL TÖRENİNE KATILDI (02.03.2013)

 
 
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Adana’nın Seyhan ilçesinde, Vergi Dairesi Başkanlığı, Ticaret Odası, Sanayi Odası ve Ticaret Borsası’nın işbirliğiyle düzenlenen “Adana Rekortmenleri Ödül Töreni”ne katıldı.
 
 
Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile Adana Valisi Hüseyin Avni Coş’un da yer aldığı törende bir konuşma yapan Bakan Çelik, Adana’yı yeni Türkiye’nin yeni güç unsurlarından, cazibe merkezlerinden biri haline getirmek üzere yeni stratejiler ürettiklerini söyledi.
 
 
Adana’da taş üstüne taş koyanın moralinin yüksek tutulması gerektiğini vurgulayan Bakan Çelik, hükümetin, sivil toplum kuruluşlarının yerli ve yabancı yatırımcıların Adana’ya ilgisinin yüksek olduğunu belirtti. Bölgedeki bir takım sorunların çözülüp, komşulardaki istikrarsızlık ortadan kalktığında ve Türkiye terör tehdidinden kurtulduğunda bütün bölge ile birlikte özellikle Adana’nın daha büyük katkılara kavuşacağını söyleyen Bakan Çelik, konuşmasında Adana’nın bazı ilçelerinin son yıllarda Orta Anadolu’daki pek çok ilin aldığı yatırımdan fazlasını aldığının altını ve kentin birtakım sorunlara rağmen iyiye gittiğine işaret etti.