BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
Font -  Font +

2013 YILI TÜRKİYE ULUSAL DESTİNASYONU YARIŞMASI (08.02.2013)

BASIN BÜLTENİ
 

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Avrupa Komisyonu İşletme ve Sanayi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Avrupalı Seçkin Destinasyonlar Projesi kapsamında 2013 yılı Türkiye Ulusal Destinasyonunu seçmek amacıyla gerçekleştirilecek yarışmaya katılımcıları davet ediyor.
 

Ülkemizde Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 2008 yılından bu yana çalışmaları yürütülen ve turizmin sosyal, kültürel ve çevresel sürdürülebilirliğini sağlayarak ekonomik gelişmeyi teşvik etmeyi amaçlayan projede bu yıl “Erişilebilir Turizm” teması ile turizm aktivitesi için engel teşkil eden fiziksel kısıtlamaları ve dezavantajları azaltan, engellilerin, çocuk ve yaşlıların rahat erişimini sağlayan destinasyonların belirlenmesi amaçlanıyor.
 
 
“Erişilebilir Turizm” teması ile düzenlenecek olan yarışmanın kazanan destinasyonu, ülkemizde gerçekleştirilecek ödül töreninin ardından, Avrupa Komisyonu tarafından Brüksel’de düzenlenecek ayrı bir törenle de ödüllendirilecek.
 
 
Başvuruların 15 Mart 2013 saat 17.00’a kadar alınacağı yarışmaya katılım için gerek duyulan doküman ve detaylı bilgiye http://eden.kulturturizm.gov.tr internet adresinden ulaşılabilecektir.

 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur