BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
Font -  Font +

BAKAN ERSOY’DAN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Bakan Ersoy’un mesajı şöyledir:

Zorlu koşullara ve imkansızlıklara rağmen özgürlüğüne, geleceğine, vatanına sarsılmaz bir inançla bağlanan Türk milleti, 23 Nisan 1920’de “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.” diyerek tüm dünyaya haykırabilmiştir.

Türkiye Büyük Millet Meclisinin temelleri bu zorlu koşullardan çıkabilen bir milletin ruhu ve inancıyla kurulmuştur. Türkiye Büyük Millet Meclisi en başında, bağımsızlığımızın, egemenliğimizin ve özgürlüğümüzün sembolü haline gelmiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan 1929’da bu günü çocuklara armağan ederek; uğruna büyük bedeller ödediğimiz, şehitler verdiğimiz ülkemizin her bir karış toprağının güvencesinin çocuklarımız olduğu gerçeğini bütün dünyaya göstermiştir.

Çocuklarımızın huzuru, daha aydınlık yarınlara ulaşması ve geleceğe güvenle bakabilmesi için attığımız her adımda 23 Nisan 1920’nin ruhunu, 29 Ekim 1923’ün emanetlerini taşımanın sorumluğunu hiçbir zaman unutmayacağız.

Aziz milletimizin ve çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor; İstiklal Harbimizin Başkomutanı, Türkiye Büyük Millet Meclisinin ilk Başkanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, bütün şehit ve gazilerimizi saygıyla, minnetle ve rahmetle anıyorum.

(23.04.2022)