BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
Font -  Font +

“GO TURKEY” İLE “FILMING IN TURKEY”E ALTIN ÖRÜMCEK ÖDÜLÜ

Kültür ve Turizm Bakanlığının “Go Turkey” ile “Filming in Turkey” internet siteleri en iyi internet sitesi ödüllerine layık görüldü.

Türkiye’nin dijital mecralarda uluslararası tanıtımını yapan “Go Turkey” internet sitesi bu yıl 18’incisi düzenlenen Altın Örümcek İnternet Ödülleri’nde “Kamu Kurumları” dalında “En İyi İnternet Sitesi” seçildi.

Türkiye ile dünya sinema endüstrisi arasında bir köprü vazifesi üstlenen “Filming in Turkey” internet sitesi ise yine aynı kategoride ikincilik ödülüne layık görüldü.

İnternet, dijital pazarlama ve mobil teknolojiler kullanılarak oluşturulan başarılı projelerin ödüllendirildiği ve 2002 yılından günümüze düzenli olarak gerçekleştirilen Altın Örümcek Ödülleri’nde bu yıl farklı kategorilerde 246 proje finalist olarak belirlendi.

Finale kalan 246 proje için 18 Mayıs-12 Haziran tarihleri arasında yapılan halk oylamasında toplamda 577 bin 284 oy kullanıldı.

Yenilenen Site Örnek Gösterilecek İşlere İmza Atıyor

Altın Örümcek Ödülleri’nde birinciliğe layık görülen Go Turkey internet sitesi Türkiye’nin geleneksel kanallarda sürdürmekte olduğu iletişimi dijital platformlara taşıyor. 

Kısa sürede günümüz dijital dünyasının evrensel dilini konuşabilir hale gelen Go Turkey, ürettiği küresel eğilimlere uygun, konusuna hâkim ve özgün içeriklerle iletişimini sürdürmeye devam ediyor.

Site, SEO Marketing dinamiklerine uygun çalışmalarıyla da örnek gösterilebilecek işlere imza atıyor.

Dünya Film Endüstrisinin İhtiyacı Olan Tüm Bilgiler Bu Sitede

“Kamu Kurumları” alanında birinciliğe layık görülen “Filming in Turkey” internet sitesi Türkiye’deki film çekim lokasyonlarını tanıtmak, yabancı yapımcıların ihtiyaç duyacağı tüm bilgilere tek yerden ulaşabilmelerini sağlamak için hazırlandı.

Bakanlığın hazırladığı internet sitesinde bir açık hava film platosu olan Türkiye’deki eşsiz film çekim mekânlarından yapım şirketlerine, oyuncu ajanslarından konaklama ve ulaşım olanaklarına kadar dünya film endüstrisinin ihtiyaç duyabileceği tüm bilgiler yer alıyor.

Uluslararası film yapımcıları www.filminginturkey.com.tr adresinden yeni sinema kanunu ile yürürlüğe konulan “Yabancı Film Destekleri” hakkında tüm bilgi ve belgelere ulaşabiliyor, çekim izin başvurularını da çevrim içi olarak yapabiliyor. 

(23.06.2020)