BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
Font -  Font +

USTA SANATÇILAR “SANAT CEPTE” UYGULAMASI İLE CANLI YAYINDA

Kültür ve Turizm Bakanlığı koronavirüs salgını tedbirleri sürecinde sanatseverleri kültürel ve sanatsal etkinliklerle buluşturmaya devam ediyor.

Bakanlık 20 Nisan’dan itibaren pazar günleri hariç her gün saat 11.00 ile 16.00'da sanat birimlerinin oyuncu ve sanatçıları ile yeni bir canlı yayın dizisi başlatıyor.

“Sanat Cepte” uygulamasının instagram hesabından (instagram.com/sanatcepte)  canlı yayınlanacak programlarda sanatçılar 15-20 dakikalık performans sergileyecekler.

Tiyatro, opera, bale ve müzik alanlarında önemli işlere imza atmış sanatçıların canlı performanslarının yanı sıra uygulama ile çocuklar için bale eğitmenleri tarafından canlı eğitimler de verilecek.

Canlı yayınların kayıtları ise “Sanat Cepte” ve Bakanlığın YouTube kanalı üzerinden erişime açık olacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığının “Sanat Cepte” uygulaması Devlet Tiyatroları, Devlet Opera ve Balesi ile Bakanlığa bağlı koro ve orkestraların gerçekleştirdiği sanat etkinliklerinin duyurulmasına ve biletlerinin temin edilmesine imkân sağlıyor. Uygulama koronavirüs sürecinde de sanatı ve sanatçıları sanatseverlerle buluşturmak için de önemli bir görev üstleniyor.

                                                                  PROGRAM

 

TARİH

SAAT

SANATÇI

SANAT KURUMU

BRANŞI-ESER ADI

1. HAFTA

20-25 NİSAN

20 Nisan Pazartesi

11.00

-

-

-

16.00

Murat KARAHAN

Devlet Opera ve Balesi

Tenor

21 Nisan Salı

11.00

Bülent EVCİL

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası

Flüt

16.00

Murat Salim TOKAÇ

Güzel Sanatlar Genel Müdürü

Tanbur / Ney

22 Nisan Çarşamba

11.00

Mustafa KURT

Devlet Tiyatroları Genel Müdürü

Moliere / Cimri

16.00

Arzu TAN

Bursa Devlet Tiyatrosu Müdürü-Oyuncusu

Haldun Taner / Keşanlı Ali Destanı

23 Nisan Perşembe

11.00

Alpay AKSUM

Antalya Devlet Tiyatrosu Müdürü-Oyuncusu

Cevat Fehmi Başkut / Buzlar Çözülmeden

16.00

Osman N. ERCAN

Ankara Devlet Tiyarosu Oyuncusu

Necip Fazıl Kısakürek / Reis Bey

24 Nisan Cuma

11.00

Serkan ÇAĞRI

İstanbul Devlet Türk Halk Müziği Korosu

Klarinet

16.00

Göksel BAKTAGİR

İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu

Kanun

25 Nisan Cumartesi

11.00

Ömür UYANIK

Ankara Devlet Opera ve Balesi

Çocuk Balesi Eğitmeni

16.00

Hakan AYSEV

İstanbul Devlet Opera ve Balesi

Tenor