BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
Font -  Font +

MODERN BİLİMİN ÖNCÜLERİ İSLAM BİLİM VE TEKNOLOJİ TARİHİ SERGİSİ TÖRENLE AÇILDI

1 (3).jpg

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle İstanbul Havalimanı’nda düzenlenen Modern Bilimin Öncüleri İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Sergisi açılışına katıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle 2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı kapsamında düzenlenen serginin açılışında konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, böyle önemli sergiyi hep birlikte açmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, modern bilimin öncülerine Allah'tan rahmet diledi.

Onların bugünler için rehber olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bütün arzu ve beklentilerinin, bugünkü neslin, bu yolda çok daha farklı bir konuma ulaşmaları ve sıçramaları olduğunu ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, sergide emeği geçenleri tebrik etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, daha sonra eşi Emine Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve beraberindekilerle sergiyi gezerek yetkililerden bilgi aldı.

(23.12.2019)

  • 1 (3).jpg
  • 1 (1).jpg
  • 1 (2).jpg
  • 1 (4).jpg