BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
Font -  Font +

BAKAN ERSOY, USTA SANATÇI AYŞEN GRUDA’NIN CENAZE TÖRENİNE KATILDI

Yeşilçam’ın “Domates Güzeli” lakaplı usta oyuncusu Ayşen Gruda, İstanbul Zincirlikuyu Camii’nde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı. Törene, TBMM Başkanı Binali Yıldırım ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da katıldı. 

Neşeli Günler, Gülen Gözler, Hababam Sınıfı, Çöpçüler Kralı, Bizim Aile gibi pek çok unutulmaz filmle hafızalara kazınan, Ertem Eğilmez filmlerinin çekirdek kadrosunda yer alan tiyatro ve sinema dünyasının duayen isimlerinden Ayşen Gruda, 74 yaşında hayatını kaybetti. 

Usta oyuncu için, İstanbul Zincirlikuyu Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene, Gruda’nın ailesi, sanatçı dostları ve sevenlerinin yanı sıra TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile siyaset camiasından çok sayıda isim katıldı.

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Gruda’nın vefatının büyük bir kayıp olduğunu belirterek “Maalesef çok eski değerlerimizi, sinemayı bize sevdiren en büyük değerlerimizi yavaş yavaş kaybediyoruz. Sanat camiası için, toplum için, o zamanın gençleri için, yani bizler için çok büyük bir kayıp.” ifadelerini kullandı.

Aramızdan ayrılan diğer Yeşilçam sanatçılarının hatırlatılması üzerine Bakan Ersoy, “Bizim görevimiz onları anıları ile yad etmek ve yaşatmak. Önemli olan yeni sanatçıların yetişmesi için gerekli ortamı yaratmak, bunu devam ettirmek, sürekli hale getirmek. Gerekli düzenlemeleri, yasaları yaptık, Meclis’ten geçirdik. İnşallah yeni sanatçılara vesile olması için elimizden geleni yapacağız.” dedi.  

(25.01.2019)

 
  • 3.jpg
  • 2.jpg
  • 4.jpg
  • 1.jpg