BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
Font -  Font +

YAZAR ALİ SAYDAM’DAN KÜLTÜR EKONOMİSİ VE YÖNETİMİ SEMİNERİ

Millî kültürün ihyası, zenginleştirilmesi ve çağın gereklerine uygun yeni kültür politikalarının üretilmesi için geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen 3. Kültür Şûrası kamu kurumlarına ışık tutmaya devam ediyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığının sürdürdüğü eğitim faaliyetleri kapsamında şûranın konu başlıklarından ‘Kültür Ekonomisi ve Yönetimi’ alanında personele yönelik olarak hizmet içi eğitim gerçekleştirildi. Seminerde millî kültür politikası çeşitli boyutlarıyla anlatıldı.

Bakanlık Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen hizmet içi eğitimi şûranın Kültür Ekonomisi Komisyonu Başkanı Gazeteci, Yazar Ali Saydam verdi. 

Türkiye’nin kültür ekonomisi konusunda büyük bir potansiyele sahip olduğunu ifade eden Ali Saydam’ın kültür ekonomisine yönelik ulusal ve uluslararası örneklere yer verdiği sunumu, katılımcılar tarafından ilgiyle izlendi. 

Eğitimin sadece okul yıllarında kalmayıp, meslek hayatında da devam ettirilmesi gerektiği düşüncesiyle kurum personelinin bu hizmet içi eğitimlerden en üst düzeyde faydalanmasını hedeflediklerini dile getiren Bakanlık Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü Okan İBİŞ, eğitim çalışmalarını yaygınlaştırarak sürdüreceklerini söyledi. 

Seminerin ardından çini sanatının nadide bir örneği ile Bakanlık prestij kitaplarının yer aldığı hediyeler Ali Saydam’a takdim edildi.

(28.11.2018)