BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
Font -  Font +

DÜNYA KÜLTÜR VE TURİZM ENDÜSTRİSİ İSTANBUL'DA BULUŞUYOR

Kültür ve Turizm Bakanlığının ev sahipliği, Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) ile Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu (UNESCO) iş birliğiyle "3. Dünya Turizm ve Kültür Konferansı" düzenlenecek.

Birçok ülkenin Kültür ve Turizm Bakanlarının yanı sıra dünya turizm ve kültür endüstrilerinin önde gelen profesyonellerini 03-04 Aralık 2018 tarihleri arasında, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda bir araya getirecek buluşmanın bu yılki teması “Herkesin Yararına” (For the benefit of all) olacak. 

Konferansın birinci gününde düzenlenecek Bakanlar Oturumunda “turizm ve kültür paydaşları arasındaki iş birliğinin güçlendirilmesi” konusu ele alınacak. Diğer oturumlarda ise; “sürdürülebilir ve yaratıcı şehirler için kültürel turizm”, “somut olmayan kültürel mirasın korunmasında bir müttefik olarak sorumlu turizm” ve “dijital dönüşüm yoluyla herkes için kültür turizminin sağlanması” başlıkları ele alınacak. Konferansın sonunda da “Turizm ve Kültür Üzerine İstanbul Deklarasyonu” ilan edilecek.

Konferans kapsamında ayrıca, Turizm Küresel Etik Kuralları Özel Sektör Taahhüdü'nün İmza Töreni gerçekleştirilerek. katılımcılar için çeşitli sosyal programlar ve tanıtım etkinlikleri düzenlenecek.

Konferans ile ilgili detaylı bilgi “www.tourismandculture.org” internet sitesinde yer alıyor.


AKREDİTASYON İÇİN TIKLAYINIZ

(23.11.2018)