BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
Font -  Font +

“TÜRKLER, KÜRTLER BİRBİRİNDEN AYRI KALSIN İSTİYORLAR AMA İSTEDİKLERİ OLMAYACAK”


Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş: “Türkiye 20 sene evvel 25 milyon dolar için IMF'nin kapısında 50 takla atardı. Şimdi o devirler geride kaldı. Birileri bu operasyonlarla istiyorlar ki Türkiye ekonomisi dursun, yine ele güne muhtaç hale gelsin, üç kuruş para dinlensin. Yok öyle bir şey. Tayyip Erdoğan IMF ile ilgili ne diyor 'Biz artık onlardan borç almayacağız istiyorlarsa onlara 5 milyar dolar borç verebiliriz' Türkiye bu noktaya geldi.”

Bakan Numan Kurtulmuş: “2018'de birileri kalkmış diyor ki 'Ben araba yaptırmam' senin feriştahın yaptırmadı zaten 60'lı yıllarda. Bu millet yapıyor ve yoluna devam ediyor.”

Bakan Numan Kurtulmuş: “Şimdi istiyorlar ki Türkler, Kürtler birbirinden ayrı kalsın. Hiç öyle olmayacak Allah'ın izniyle Sizlerin de gayretleriyle ve iyi niyetiyle hepimiz bu ülkenin eşit ve özgür yurttaşları olacağız.”


Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Arnavutköy’de vatandaşlarla buluştu.

İlçedeki bir tekstil fabrikasını ziyaret eden Bakan Numan Kurtulmuş, dikim atölyelerini dolaştı, makinelerle dikiş dikti ve ütü yaptı. 

Bakan Numan Kurtulmuş, daha sonra fabrikadaki işçilere hitap etti. Türkiye’nin daha ileriye gitmesini istemeyenlerin bir takım ekonomik spekülasyonlarla ülkenin ayağına çelme takmaya çalıştıklarını belirtti.

Son günlerde dövizde yaşanan dalgalanmanın da bu tür oyunların ve çabaların eseri olduğunu aktaran Bakan Kurtulmuş, şunları söyledi:

“Geçtiğimiz günlerde döviz şöyle bir yukarıya doğru çıktı. Dolar 4.90'ları gördü. Hangi gerekçeyle çıktı? Hiçbir gerekçesi, hiçbir gerçek sebebi yok. Maalesef birileri spekülasyon yaparak Türkiye ekonomisini geriletmek, sizin cebinizdeki parayı çalmak istiyor. Bunlarla Recep Tayyip Erdoğan'ın ve AK Parti'nin önünü kesmek istediler. Bu bir provokasyondur, hiç endişelenmeyin Türkiye ekonomisi bu spekülasyonlara cevap verecek güce sahiptir.”

Türkiye’nin kendi kendine yeten bir ülke olasının istenmediğini vurgulayan Bakan Kurtulmuş, “Türkiye 20 sene evvel 25 milyon dolar için IMF'nin kapısında 50 takla atardı. Şimdi o devirler geride kaldı. Birileri bu operasyonlarla istiyorlar ki Türkiye ekonomisi dursun, yine ele güne muhtaç hale gelsin, üç kuruş para dinlensin istiyorlar. Yok öyle bir şey. Tayyip Erdoğan IMF ile ilgili ne diyor 'Biz artık onlardan borç almayacağız istiyorlarsa onlara 5 milyar dolar borç verebiliriz' Türkiye bu noktaya geldi. Dirlik birlik içerisinde daha da ileriye gideceğiz” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı adaylarının ülkenin kalkınması ve geleceği için yapılan projelere yönelik itirazlarını eleştiren Bakan Numan Kurtulmuş, şunları söyledi:

“Türkiye'nin topu tüfeği olacak, tankı olacak, uçağı olacak, yerli arabası olacak. Birilerini de duyuyorsunuz 'Biz yerli araba yaptırmayacağız' diyorlar 'Çanakkale Köprüsü'nü yaptırmayacağız' diyorlar. Hatta 'Bazı yapılanları yıkacağız' diyenler bile oluyor, biz bu lafları çok duyduk. Türkiye'ye 1960'lı yıllarda dünyanın birinci sınıf arabalarını yaptırmadılar. Türkiye'de mühendislerimizin ürettiği bir arabayı Ali Cengiz oyunları ile yaptırmadılar. Biz bu lafı yeni duymuyoruz. 2018'de birileri kalkmış diyor ki 'Ben araba yaptırmam' senin feriştahın yaptırmadı zaten 60'lı yıllarda. Bu millet yapıyor ve yoluna devam ediyor. Türkiye bunları Allah'ın izniyle yapacak. Bunları yapmaya sizin ne aklınız yeter ne gücünüz yeter.”

Bakan Kurtulmuş, fabrikanın ardından ilçedeki sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti. Bu ziyaretleri sırasında yaptığı konuşmalarda Türkiye’nin bulunduğu coğrafyada karanlık odakların Türk’ü, Kürt’ü, Arap’ı, Acem’i ve diğer etnik kimlikleri birbirinden ayırmaya çalıştıklarını vurgulayan Bakan Kurtulmuş, şöyle devam etti:

“Sınırlarını böldükleri insanların şimdi gönüllerini bölmek istiyorlar. Türk'ü Kürt'ü Arap'ı ve diğerlerini birbirine düşman etmeye çalışıyorlar. Suriye'deki oyunun adı da budur, Irak'taki oyunun adı da budur, Türkiye'deki terör meselesinin arkasındaki de budur, FETÖ meselesinin gerçeği de budur. Bu elin gavuru Türk'ü sevmiyor da Kürt'ü seviyor değildir. İnan ki Türk'ü de Kürt'ü de Arapları da diğer hakları da günahı kadar sevmez. Çünkü bunlar asil Kürt milletinin, Selahattin Eyyubi'nin torunları olan bu milletin nasıl gerçekten mübarek ve dinine bağlı bir millet olduğunu bilirler. İstiklal harbinden bilirler, Çanakkale'den bilirler, Doğu Anadolu'yu Güneydoğu Anadolu'yu işgal etmeye kalktıkları zamanlardan bilirler, Ermeniler üzerinden oyun oynamaya kalktıkları zaman bu toprakların Kürtlerinin oyunu nasıl bozduğunu bilirler. Şimdi istiyorlar ki Türkler Kürtler birbirinden ayrı kalsın. Hiç öyle olmayacak Allah'ın izniyle Sizlerin de gayretleriyle ve iyi niyetiyle hepimiz bu ülkenin eşit ve özgür yurttaşları olacağız.”
(30.05.2018)

  • FB (1).jpeg
  • FB (9).jpeg
  • FB (5).jpeg
  • FB (3).jpeg
  • FB (6).jpeg
  • FB (10).jpeg
  • FB (4).jpeg
  • FB (8).jpeg
  • FB (7).jpeg
  • FB (2).jpeg