BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
Font -  Font +

BAKAN KURTULMUŞ TBMM MİLLİ EĞİTİM VE KÜLTÜR KOMİSYONU ÜYELERİYLE BULUŞTU

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyeleri ile bir araya geldi.

Bakan Numan Kurtulmuş, Ankara Palas Devlet Konukevin’de gerçekleştirilen toplantıda yaptığı konuşmada milli kültürel bağımsızlığını elde edemeyen milletlerin hiçbir şekilde ekonomik ve teknolojik açıdan da bağımsız olamayacağını vurguladı.

Son iki asırdır Anadolu coğrafyasında ‘Batı taklitçiliği’ ile birlikte bir kültürel yozlaşma yaşandığını belirten Bakan Numan Kurtulmuş, “Millet olarak tahayyül dünyamızdaki erozyonu önlemek mecbriyetindeyiz.” dedi.

Kentleşmeyle birlikte ruhlarını kaybeden, kültürel dokusundan giderek uzaklaştırılan şehirlerin yeniden kültürümüze uygun, insan odaklı yaşam biçimine dönüştürülmesi gerektiğini aktaran Bakan Kurtulmuş, “Tarihi eserlerimizi boğan ranta kurban ettiğimiz şehirlerimizi yeniden imar ve ihya etmeliyiz. Kültürel zenginliğimizi yeniden keşfetmemizi sağlayacak bir paradigma değişikliğine ihtiyaç vardı bu değişim başladı.” şeklinde konuştu.

Bakan Numan Kurtulmuş, konuşmasının ardından kültür ve turizm alanında komisyon üyelerinin önerilerini dinledi, toplantının ardında da komisyon üyeleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.
(05.04.2018)

  • K (2).jpeg
  • K (3).jpeg
  • K (4).jpeg
  • K (1).jpeg